Англия и Словения се занулиха, но продължиха (ВИДЕО)

Словенците с историческо класиране, британците отново безидейни

Англия спечели Група С на Евро 2024 с 5 точки, макар отново да не впечатли и да стигна само до 0:0 срещу Словения.

Любопитното е, че другият двубой от потока, между Дания и Сърбия, също приключи без попадения, което доведе до историческо първо класиране на словенците за осминафиналите.

Те имат 3 точки, голова разлика 2:2, равен брой картони и завършиха реми с Дания, така че продължават напред като един от най-добрите 3-ти отбори в групите, докато скандинавците са втори заради по-доброто си класиране в ранглистата на УЕФА.

Иначе още в 5-ата минута Словения достигна до първото положение в двубоя, когато Бенямин Шешко стреля с глава, но вратарят Джордан Пикфорд лесно се справи със ситуацията.

В следващите повече от 15 минути островитяните владееха ситуацията на терена, но не успяха да създадат чисти голови ситуация, докато словенците опитаха няколко центрирания, които не доведоха до сериозни положения.

В 20-ата минута на срещата "трите лъва" реализираха попадение чрез Букайо Сака, но то не беше зачетено. Нападателят на Арсенал получи отляво от Фил Фодън на празна врата и се разписа, но се видя, че е имало засада на Фодън и голът закономерно не бе признат.

След малко повече от половин час игра Хари Кейн получи топката при дъгата на наказателното поле и нанесе удар към средата на вратата, не можа да бие силно и Ян Облак улови лесно.

В 41-вата минута Киърън Трипиър направи остро центриране към наказателното поле, но Конър Галахър и Хари Кейн се разминаха с кълбото.

През втората част играта отново беше равностойна и не предложи много интересни голови положения пред двете врати. В 58-ата минута се стигна до голямо разбъркване в наказателното поле на словенците след центриране от ъглов удар, като Марк Гехи свали с глава за Сака, който пробва задна ножица, но извърши нарушение.

Пет минути след това Словения достигна до първата си ситуация след почивката. Адам Гнезда Черин проби през центъра на терена и пробва късмета си от сериозна дистанция, но топката премина покрай вратата на Джордан Пикфорд.

В 75-ата минута Англия пак имаше изгодна възможност да отбележи гол и да излезе напред, след като топката попадна на крака на Деклан Райс, който шутира към далечния горен ъгъл, но не успя да намери очертанията на вратата.

През целия мач на терена за словенския тим беше бившият защитник на българския шампион Лудогорец Разград Жан Карничник.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Англия: 1. Джордан Пикфорд, 2. Кайл Уокър, 5. Джон Стоунс, 6. Марк Гехи, 12. Киърън Трипиър, 16. Конър Галъхър, 4. Деклан Райс, 7. Букайо Сака, 10. Джуд Белингам, 11. Фил Фоудън, 9. Хари Кейн;

Селекционер: Гарет Саутгейт;

Словения: 1. Ян Облак, 2. Жан Карничник, 21. Ваня Дракушич, 6. Яка Бийол, 13. Ерик Янза, 20. Петър Стоянович, 22. Адам Гнезда Черин, 10. Тими Елшник, 17. Ян Млакар, 9. Андраж Спорар, 11. Бенямин Шешко;

Селекционер: Матияж Кек.