Драма: Украйна е аут, Белгия на осминафинал с Франция (ВИДЕО)

Всички отбори в Група Е завършиха с по 4 точки

Украйна е единственият отбор, който отпадна от Евро 2024 след 4 спечелени точки.

Толкова събраха всички тимове в предпоследната Група Е, след като заключителните мачове не излъчиха победители.

Украинците направиха 0:0 срещу фаворита Белгия преди 54 000 зрители в Щутгарт, но напускат форума, защото Румъния и Словакия също фиксираха реми – 1:1.

Така като румънците, водени от бившия треньор на ЦСКА Едуард Йорданеску, спечелиха групата заради най-многото си отбелязани попадения, докато на второ място финишира Белгия.

Третият Словакия също продължава напред с 4 точки, докато със същия актив Украйна отпада.

Това означава, че Белгия ще срещне Франция в осминафиналите на 1 юли в Дюселдорф.

Днес още в седмата минута Кевин де Бройне изведе Ромелу Лукаку на чиста позиция, но диагоналният му удар беше спасен от вратаря Анатолий Трубин, който беше заел добра позиция.

В 20-ата минута Роман Яремчук стреля от дистанция, но вратарят Кун Кастелс се справи с положението. Минута след това белгийците направиха грешка в центъра и това позволи на украинците да организират атака, но завършващият удар на Артьом Довбик излезе в аут.

Седем минути след почивката Жереми Докю напредна по фланга и навлезе в наказателното поле, но подаването му беше неточно. В 59-ата минута Докю пусна успоредно на голлинията, но Лукаку не успя да достигне до топката.

Шест минути след това вратарят Трубин спаси шут на Ромелу Лукаку, а в 73-ата минута стражът на Украйна отби опасен удар на резервата Яник Караско.

Украинският отбор отвърна с опасно положение пред вратата на "червените дяволи", когато защитата на Белгия се намеси решително след удар на Артьом Довбик, който беше останал на голова позиция в наказателното поле.

Малко повече от десет минути преди изтичане на редовното време на двубоя отново Довбик стреля към вратата, но топката не намери очертанията на вратата.

В 82-ата минута Руслан Малиновски опита да реализира попадение директно от ъглов удар, но вратарят Кун Кастелс отби кълбото. Натискът на Украйна в самия край доведе до опасни контри за белгийците, които обаче не се възползваха от тях.

В последните секунди от редовното време самостоятелен пробив на Судаков доведе до спасяване на вратаря Кастелс.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Украйна: 12. Анатолий Трубин, 24. Олександър Тимчик, 13. Иля Забарни, 3. Олександър Сваток, 22. Микола Матвиенко - к, 16. Виталий Миколенко, 19. Микола Шапаренко, 18. Валентин Бражко, 14. Георгий Судаков, 9. Роман Яремчук, 11. Артьом Довбик;

Селекционер: Серхий Ребров;

Белгия: 1. Коен Кастеелс, 21. Тимоти Кастан, 3. Артур Теат, 4. Вут Фас, 5. Ян Вертонген, 8. Юри Тилеманс, 24. Амаду Онана, 7. Кевин де Бройне - к, 9. Леандро Тросар, 10. Ромелу Лукаку, 22. Жереми Доку;

Селекционер: Доменико Тедескo.