Франция ликува след автогол срещу Белгия! (ВИДЕО)

"Петлите" са на 1/4-финал, кошмар за белгийците

Франция успя да излъже Белгия в много двуостър 1/8-финал на Евро 2024 и победи с 1:0 чрез автогол. Героят за "петлите" беше Коло Муани, който отправи изстрел към вратата, а Ян Вертонген подложи крак, който отклони топката в мрежата му.

Така французите очакват Португалия или Словения на 1/4-финалната фаза, като този сблъсък е малко по-късно днес от 22:00ч.

Франция започна по-активно срещата и стигна до първия удар в мача в десетата минута. След пробив през центъра Антоан Гризман нанесе шут от около 20 метра, който бе точен, но твърде слаб и Коен Кастелс улови без проблеми.

В 26-ата минута Лоис Опенда направи отличен пробив отляво и пусна успореден пас на голлинията, с който Жул Кунде не успя да се справи и топката падна на крака на Яник Караско, който стреля от движение, но бе блокиран.

Осем минути след това "петлите" стигнаха до най-чистото положение от началото на мача. Жул Кунде проби по десния фланг и качи топката на главата на Маркюз Тюрам, който нанесе удар, а топката премина на сантиметри покрай вратата.В добавеното време на първата част Килиан Мбапе проби много добре от ляво, движейки се по аутлинията, успя да премине през няколко белгийски футболисти и намери Орелиен Чуамени, който шутира много високо над вратата.

В 54-ата минута Мбапе отново проби отляво и нанесе нелош удар, който обаче се оказа неточен. Две минути по-късно Кунде проби отдясно и пусна пас за Гризман, който нанесе неточен удар.

В 70-ата минута Белгия стигна до голов шанс за първи път от известно време насам. Ромелу Лукаку получи подаване отляво, след като бе изпуснат от френската отбрана и нанесе точен удар, който обаче бе спасен от Майк Менян.

В 78-ата минута Килиан Мбапе получи топката на границата на наказателното и стреля от движение, но мерникът отново му изневери и за пореден път коженото кълбо прелетя високо над вратата на Коен Кастелс.

В 85-ата минута по-добрата игра на Франция даде резултат. След продължително нападение, минало през Тео Ернандес, Жул Кунде, Антоан Гризман и Н'Голо Канде, топката стигна до Рандал Коло Муани, който стреля и с помощта на рикошет в тялото на Ян Вертонген топката влезе във вратата.