2. Дунав (Руcе)
  3. Тежка загуба за Дунав от казахстанци

Тежка загуба за Дунав от казахстанци

Даниел Васев от дузпа вкара попадението за русенци

Дунав изигра първата си контрола в Анталия. Русенци отстъпиха на шестия в Казахстан Жетису с 1:4.

Още в 5-ата минута съперникът на българите имаше добра възможност да поведе в резултата, но Филип Димитров и спаси. Малко по-късно Исаевски проби отляво, но центрирането му не намери футболист на Дунав. В средата на първото полувреме казахстанския отбор получи правото на пряк свободен удар точно пред наказателното поле на „драконите“, но ударът мина над гредата. Няколко минути по-късно "небесносините" имаха положение пред вратата на Жетису, но доброто центриране на Фиртулеску беше избито от защитата на съперника.

Така се стигна до 32-ата минута, в която Жетису поведе в резултата след центриране и хубав гол с глава на нападател на гостите. Резултатът беше удвоен само 5 минути по-късно след ново центриране и разбъркване пред вратата на Дунав. В края на полувремето вратарят на „драконите“ спаси опасно положение и резултатът на почивката остана 0:2

Второто полувреме започна добре за Дунав, който успя да намали резултата до 1:2 след точно изпълнена дузпа от Божидар Васев. След гола на „драконите“ гостите от Казахстан нелогично отново поеха инициативата в двубоя. Създадоха някои добри положения и в 69-ата минута резултатът стана 1:3 след грешка в отбраната на "небесносините". Последният гол в срещата бе отново от дузпа, отсъдена в 77-ата минута в полза на Жетису след фаул на Патев.
Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОФИЦИАЛНО: Обявиха програмата на осминафиналите за Купата и следващите кръгове в елита

Вижте и кога ще са мачовете от предстоящите 4 кръга във Втора лига

ИЗВЪНРЕДНО: Ясна е програмата за Купата на България, пренасрочиха 4 мача от елита

Шест срещи от 1/16-финалите ще се излъчват на живо, вижте какво съобщиха от БФС

ТЕСЛА ЗА ФЕНОВЕТЕ: Пускат само 30 процента от капацитета на стадионите!

ОФИЦИАЛНО: Обявиха кога ще теглят жребия за новия сезон

Клубовете ще получат информация за нововъведенията в Електронното първенство и наложената от ФИФА трансферна система

ОФИЦИАЛНО: Дунав вече е на русенската общественост