Сливен си го върна на Локо (Пловдив) при Дублиращите отбори

Сливен победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в мач от 16-тия кръг от дублиращата група, съобщи сайтът на „смърфовете”. Мачът се игра на помощното игрище на стадион „Хаджи Димитър” в града на сините камъни, а теренът успя да измъчи максимално и двата състава.

Още във 2-ата минута домакините можеха да поведат, след като Иван Коконов излезе сам срещу Тодор Стоянов, преодоля го, но топката му избяга и не можа да намери очертанията на вратата. След 20-ина минути „воеводите” можеха да открият резултата, но ударът на Величко Величко мина покрай вратата.
В 33-ата минута логичния гол за домакините падна, след пробив отляво на Валентин Веселинов, който с прецизно центриране към другия фланг намери Ивайло Петров, а последния с мощен шут разстреля Додо. Веднага след подновяването на играта, „смърфовете” можеха да изравнят след като Данов се размина с топката на 2-3 метра пред голлинията след остро центриране на Марчев.

През втората част Сливен отново бе по-активният отбор на терена, като в 62-ата минута резултата стана 2:0. След бърза контрааатака Коконов бе изведен очи в очи срещу Тодор Стоянов и за нападателят на „оранжевите” не бе проблеми да го преодолее. Последваха няколко силни минути за гостите, които пропуснаха на няколко пъти да намалят, чрез силни удари от далечно разстояние на Христиан Попов и Дани Кики. В 75-ата минута пловдивчани се върнаха в мача след гол на Стайко Стойчев. Миг преди това Георги Данов отправи опасен шут около точката за изпълнение на дузпата, но вратарят на Сливен и защитата пред него се намесиха решаващо.

До края на мача домакините пропуснаха добри възможности, а „смърфовете” мога да съжаляват за изпуснатата точка в края. В 84-ата минута удар на Любо Цеков мина над вратата, а изстрел на Дани Кики от пряк свободен удар максимално затрудни Денчев.

Пирин официално потвърди участие в елитната група до 19 г.

Пирин потвърди официално тази сутрин участието си в новосформираната елитна група до 19 г., която ще се явява заместител на дублиращото първенство, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Шефът на реферите: Съдиите се постараха да бъдат обективни

„Тази пролет нямаше натиск върху съдийската комисия и върху съдиите от страна на футболните президенти”.

Дубълът приключи ударно - 5:0 над Своге

Момчетата на Петко Петков размазаха 5:0 Спортист в Ловеч.

Сливен победи Левски в Дублиращата група

Пред около 100-на зрители на тренировъчното игрище на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен двата отбора изиграха двубой изпъстрен с много положения и пред двете врати

Дубълът на ЦСКА сгази Черноморец

4:0 за "армейците" над "акулите" в Дублиращата група

Литекс завърши по шампионски и в Дублиращата група

Дублиращият отбор на Литекс и шампион в групата постигна поредната победа. Момчетата на Петко Петков удариха 2:1 Берое в Стара Загора. Димитър Георгиев отбеляза и двата гола за ловчанлии. Първото полувреме бе равностойно, но след почивката "оранжевите" имаха пълно превъзходство и изпуснаха още няколко положения.

Черно море би ЦСКА в Дублиращата група

„Моряците” спечелиха с минималното 1:0

Черноморец разгроми Локомотив (Сф) с 4:0 при дубльорите

Черноморец (Бургас) разгроми днес Локомотив (Сф) с 4:0 в мач от предпоследния, 29-ти кръг на първенството в дублиращата група