2. Други спортове
  3. Варненка със сребро в двубоя от Европейското по вдигане на тежести

Варненка със сребро в двубоя от Европейското по вдигане на тежести

Успешното ни представяне продължава

Още три медала бяха записани на сметката на България на Европейското първенство по вдигане на тежести за кадети и кадетки до 15 и до 17 години в Кишинев, Молдова.
Този път ги заслужи София Стефанова (76 кг) при по-малките. Варненската тежкоатлетка започна неуспешно на 65 кг, след което се справи с 66 и 68 кг. Тази тежест й отреди сребърния медал в изхвърлянето. В изтласкването Стефанова започна успешно на 86 кг, след което мина на 92 кг и не успя да ги изтласка. Състезателката на варненския клуб "Титан" с личен треньор Живко Николов рискува и мина на 99 кг за златото в двубоя, но малко не й достигна да покори и тази тежест. Българката приключи със 154 кг, с които спечели среброто в общото класиране и бронз във второто движение.
Шампионка стана Нур Пехливан (Тур) със 166 кг (72+94), а с бронза се поздрави Таня Турукало (Хърв) със 153 кг (66+87).

По-рано днес Тошко Господинов (81 кг, 17 г.) се нареди осми. Състезателят на Пламен Братойчев от клуб "Христо Бъчваров" - Сливен записа личен рекорд на шампионата, след като събра двубой от 260 кг (115+145).
Така България вече е с 20 медала от шампионата в молдовската столица.
Джан Зарков (49 кг) и Симеон Арнаудов (55) станаха шампиони, вицешампионки на Европа са още Бояна Костадинова (45) и Мария-Александра Арнаудова (71), а Александра Николова (40), Исус Кирилов (49), Нино Симеонов (55) и Виктор Костадинов (67) заслужиха бронзови медали. Магдалена Димитрова (49 кг) и Галин Продански (61 кг) останаха на крачка от отличията.

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната