2. Други спортове
  3. Британец спечели втория етап от колоездачната Обиколка на България

Британец спечели втория етап от колоездачната Обиколка на България

Украинец поведе в генералното класиране

Бритинецът Пол Дабъл от италианския тим "MG.K VIS Color for peace VPM" спечели втория етап в 69-ата колоездачна Обиколка на България.

Дабъл триумфира по 103-километровото трасе от Граф Игнатиево до Троян с неофициално време 2:37.29 часа. Той изпревари с по-малко от половин метър във финалния спирнт Алекси Геран (Франция) от австрийския отбор "Форарлберг". Трети на 4 секунди финишира Роланд Талман (Швейцария) също от "Форарберг".

Етапът започна с ранно откъсване на унгареца Балаж Рожа и сърбина Марко Станкович, които в един момент имаха аванс от около 3:30 минути пред основната група. При изкачването на Беклемето атака направиха Талман, Геран и Дабъл, които застигнаха лидерите още по височината преди Кърнаре. Талман преодоля пръв Беклемето, следван от Геран и Дабъл, след което тримата продължиха заедно по спускането, а в края по улиците на Троян британецът използва най-добра тактика и надхитри двамата си съперници в последните метри.

Украинецът Кирило Царенко от италианския отбор "Галина Екотек Лучини", който вчера завърши трети, днес финишира четвърти и облече жълтата фланелка на лидер в генералното класиране.

"Очаквах да се представя силно, защото се чувствах добре преди старта. Етапът беше тежък. В началото на изкачването беше по-трудно, след което стана малко по-леко. Атакувах, а с мен бяха двамата колоездачи от "Форарлберг". Беше ясно, че трябва да караме тримата, да си помагаме, за да запазим лидерските позиции. В края между нас трябваше да се определи и победителят. Всичко се разви добре за мен и аз спечелих. Не мога да не бъда доволен", коментира след финала Дабъл.

Мартин Папанов се представи най-добре от българите. Състезателят от националния отбор финишира шести в етапа на 1:36 минути от Дабъл, а съотборникът му Йордан Андреев се нареди десети със същото време.

В генералното класиране Царенко води с 25 секунди пред германеца Тобиас Нолде (Пи Ес Беноти) и с 26 секунди пред италианеца Франческо ди Феличе (Лучини). Етапният победител Пол Дабъл е четвърти на 1:13 минути.

От българите най-напред е Мартин Папанов, който е осми на 2:59 минути от Царенко.

Обиколката продължава утре с два полуетапа. Първият е сутринта от Троян до Габрово с дължина 72 километра, а след това следобед денят ще завърши със 133 километра от Трявна до Сливен.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България