2. Други спортове
  3. България с втори медал от Световното по скокове на батут

България с втори медал от Световното по скокове на батут

Форумът за младежи и девойки се провежда в София

Българските състезатели спечелиха втори медал на Световното първенство по скокове на батут за младежи, юноши и девойки, което се провежда в столичната "Арена София", след като Пресиян Въндев и Александър Вакрилов се класираха на трето място в синхронните скокове във възраст 13-14 години.

Българите изпълниха много добре заложените елементи в комбинацията и с оценка от 44.900 точки стъпиха на почетната стълбичка.

Световната титла стана притежание на представителите на Япония Куга Камияма и Джумпей Такаги с 45.900 точки.

Малко не достигна на Радост Пеева и Антония Тодорова да стигнат до отличията. Двете се класираха четвърти при девойките във възраст 15-16 години в същата дисциплина с 43.050 точки.

Златото стана притежание на състезателите от Германия с резултат от 44.830 точки.

Очакванията в индивидуалната надпревара във възрастта 15-16 години за финал и за медал не се оправдаха. Най-добро класиране при младежите записа Георги Бесарбовски – 14-о място с оценка от двете комбинации 96.680 точки (43.090 и 53.590), а Калоян Петров завърши позиция по-назад – 15-и с 95.870 точки (43.640 и 52.230). След грешки във второто съчетание Валентин Стоянов се нареди на 58-о място с 55.870 точки (39.830 и 15.950), а Мартин Димитров е 67-и с 48.360 точки (42.350 и 6.010).

При девойките двете българки Кристина Стамова и Виктория Йовчева също не изиграха добре заложените елементи и след грешки останаха съответно на 62-а и 65-а позиция с оценки 48.380 точки (32.760 и 15.620) и 36.470 точки (8.100 и 28.370).

При младежите шампион стана Габриел Албукерк (Португалия) с оценка на финала от 58.930 точки, а при девойките златото грабна Силвия Колуци (Италия) с 53.820 точки.

Утре в индивидуалния батут ще скачат Максим Ангелов и Диана Сарафова, а при синхроните ще се представят Мартин Димитров/Валентин Стоянов и Георги Бесарбовски/ Калоян Петров.

Важен ден за българските гимнастически спортове

В Доха по време на конгреса на международната федерация по гимнастика ще бъдат избрани новите членове в ръководните структури на организацията

Кралев: Успяхме да вдигнем качеството на управлението на българския спорт, но след нас проектите спряха

Ретроспекция на Красен Кралев

Георги Глушков: Щастлив съм, че има млади състезатели, които успешно вървят по пътя на големите имена в биатлона

Това каза министърът на младежта и спорта Георги Глушков по повод 40-ата годишнина от създаването на Българска федерация по биатлон

Национални рекорди на турнира „Млади стрелци“

Зам.-министър Петър Младенов: Целта на ММС е да спомогне местните общности да сформират устойчива младежка политика

Петър Младенов присъства на първото заседание на Националната работна група за местна младежка политика

Българин влезе в основната схема на Европейското по тенис на маса

Българинът Йоан Величков се класира за основната схема при мъжете на Европейското индивидуално първенство по тенис на маса

Веселин Топалов се върна със загуба

Бившият световен шампион по шахмат при мъжете Веселин Топалов взе участие в първото издание на супертурнира "WR Chess Masters Cup" в Лондон

Държавен турнир по спортна стрелба „Не на дрогата“

В поредното издание на Държавния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Не на дрогата“ в НСБ „Спортпалас“, се включиха над 100 състезатели от 14 клуба в страната