2. - Други
  3. ПСЖ вкара 4 на Гинган след почивката (ВИДЕО)

ПСЖ вкара 4 на Гинган след почивката (ВИДЕО)

Разликата с Монако остава 3 точки

ПСЖ записа пета поредна победа в Лига 1 след 4:0 над Гинган у дома в 32-ия кръг и голове на Кавани (2), Ди Мария и рожденика Матюиди през второто полувреме.

Най-чистото положение преди почивката се откри пред Блез Матюиди в 37-ата минута. Той получи като по конец от Ди Мария, но вратарят Йонсон спаси.

Резултатът бе открит от Ди Мария в 56-ата минута след контраатака и подаване на Кавани.

Ел Матадор направи 2:0 четири минути по-късно след индивидуална акция, като ролите се размениха.

Ново взаимодействие между двамата доведе до третото попадение в 71-ата минута. Кавани завърши нова контрадействие на парижани.

Матюиди, който празнуваше 30-и рожден ден, успя да се разпише в добавеното време, засичайки ниско центриране на Лукас Моура.

След мача изоставането на ПСЖ (71 точки) от лидера Монако остана 3 точки. Гинган се нарежда на 10-ото място с 41 точки.