Ал Хилал е новият шампион на Саудитска Арабия

Тимът е недостижим на върха след успеха си с 4:1 срещу последния Ал Хазем

Ал Хилал е новият шампион на Саудитска Арабия! Пълният със звезди, дошли от Европа, отбор е недостижим на върха в класирането след успех с 4:1 у дома срещу последния Ал Хазем в мач от 31-вия кръг на местния шампионат.

След победата Ал Хилал събра 89 точки и има аванс от 12 пред втория Ал Насър на Кристиано Роналдо при оставащи три кръга до края.

Така Ал Хилал грабна 19-а титла на Саудитска Арабия в своята история и продължава да е най-титулуваният тим в страната, много далеч пред останалите. През изминалия сезон Ал Итихад бе шампионът, но официално бе детрониран.

В днешния мач Ал Хилал си свърши работата още до почивката, като вкара четири гола. Александър Митрович откри резултата четвърт час след първия съдийски сигнал. Сръбският национал бе точен от дузпа. В 34-тата минута обаче опашкарят изравни чрез Фаиз Селемани. Това като че ли разгневи домакините, които отговориха с три бързи гола, с което убиха интригата. Ахмед Ал-Джуйед си вкара автогол и Ал Хилал поведе с 2:1. В добавеното време на първата част Митрович вкара втория си гол, а Сергей Милинкович-Савич покачи на 4:1.

Второто полувреме бе протоколно. В самия край на мача Омар Дамен Ал Руаили вкара за Ал Хазем, но попадението не беше зачетено заради извършено нарушение. Резултатът 4:1 в полза на Ал Хилал се запази.