2. Черноморец (Бс)
  3. Черната серия на Сливен продължи и в Бургас

Черната серия на Сливен продължи и в Бургас

Сливен загуби от Черноморец с 0:2 за 6-ти пореден път в "А" група

На своя стадион "Лазур" отборът на Черноморец (Бс) победи с 2:0 Сливен във втория мач от програмата на 24-тия кръг на българската „А” група. Попаденията отбелязаха Старокин в края на първото полувреме и Мориц през второто полувреме. Това бе 6-та поредна загуба за Сливен, който се бори със зъби и нокти за оцеляването си в елита на българския футбол. Със спечелените 3 точки Черноморец зае 6-то място във временното класиране с актив от 38 точки. Отборът на Сливен остава на 13-то място с 21 точки.

Първото полувреме започна с по-добра игра на гостите от Сливен. Те владееха топката и се опитваха да организират опасни атаки. В 16-ата минута те имаха първия шанс в мача за откриване на резултата. След добре организирана контраатака Христов изведе Филипов в стрелкова позиция, но вратарят на домакините Борел изби неговия удар в корнер. Постепенно Черноморец се окопити и на свой ред започна да контролира играта.

В 24-ата минута Гонзалес бе изведен сам срещу Тодоров, но се забави, тръгна да финтира вратаря, с което си затвори ъгъла за стрелба и бе принуден да центрира, но топката бе избита от защитата на Сливен. Малко след това гостите направиха принудителна смяна – Ивелин Янев бе заменен от Зехиров заради травма. В 28-ата минута Крумов се опита да изведе Фернандес сам срещу Тодоров, но вратарят предугади неговите действия, излезе навреме и улови топката. След този епизод футболистите на Красимир Балъков решиха да сменят тактиката и опитаха да поразят вратата на Сливен с далечни изстрели. Мерниците на Фернандес и Андре обаче бяха неточни.

Все пак Черноморец постигна своето и отбеляза гол в 43-ата минута. Фернандес се опита да стреля от границата на наказателното поле,топката рикошира от защитник на Сливен и попадна Старокин, който разстреля Тодоров със странична ножица. Малко преди края на първото полувреме Фернандес имаше шанс да удвои преднината за своя отбор, но ударът му с левия крак премина над вратата на Сливен.

Второто полувреме започна с по-активна игра на футболистите на Черноморец. Въпреки това Сливен първи стигна до положение за гол, но ударът на Миндев извън наказателното поле бе доста неточен. В 55-ата минута Атц сбърка пред своята врата, но Борел успя да спаси удара на Христов. Черноморец отговори с пропуск на Хайри. Вратарят на Сливен Тодоров увисна след центриране от фаул, но ударът на защитника излезе в аут. В 65-ата минута футболистите на Сливен пропуснаха нов шанс да изравнят резултата. Филипов напредна по десния фланг и центрира към Христов, който стреля неточно.

Малко след това гол на капитана на „воеводите” Миндев бе отменен заради положение на засада. Черноморец отговори с контраатака, в която Крумов изведе резервата Мориц на стрелкова позиция, но той се забави и защитник на Сливен изби топката в корнер. Все пак Черноморец стигна до втори гол в мача, който окончателно уби интригата в мача. В 87-ата минута Зайц напредна отдясно и центрира по земя към резервата Мориц, който овладя топката и елегантно преодоля Тодоров за 2:0.

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец