Калоян Атанасов и Августин Спасов са на финал на „Дан Колов-Никола Петров“

Финалите са в петък, 8 март, от 18 часа

Калоян Атанасов стигна до първия си финал на турнира „Дан Колов – Никола Петров“.

В столичната зала „Асикс Арена“ европейският шампион за кадети от 2022-а постигна убедителна победа над македонеца Марко Андонов – 10:0 за 2,47 мин при 70-килограмовите на свободния стил. В решителната схватка утре негов съперник ще бъде украинецът Иван Кусак.

Останалите български борци загубиха полуфиналните си срещи и ще споря за бронзовите отличия.

В категория до 63 кг на класическия стил дебютантът Гриша Назарян отстъпи пред Августин Спасов с 2:6. На финала Спасов ще излезе срещу казахстанеца Диас Аскербай.

Олимпийският шампион Мохамадреза Гераи (Иран) не срещна проблеми срещу Дейвид Димитров, като постигна технически туш 11:0 за 1,12 мин в категория до 72 кг на класически стил. Съперник на иранеца във финалната схватка ще бъде Адилхан Сатаев (Казахстан), победил Иво Илиев с 15:7.

Още един иранец достигна до финалите – Махамад Нагаши, който в категория до 82 кг на класическия стил се справи с Росиан Дермански – 9:6 и за титлата ще излезе срещу състезаващия се за Франция грузинец Владимери Карчаидзе.

В свободния стил световният шампион Стеван Мичич (Сърбия) ще си оспорва златното отличие с Ярослав Хурски (Украйна) в категория до 61 кг.

По-рано днес титла спечели Радомир Стоянов в категория до 79 кг на свободния стил. Участниците в категорията бяха по-малко, затова състезателите се бориха всеки срещу всеки, за да определят призьорите.

Финалите са в петък, 8 март, от 18 часа.

А в сутрешния сеанс от 10,30 часа започва надпреварата в останалите категории, както и репешажите.
Полуфиналните срещи са от 17 часа.

Финалите и полуфиналите може да следите на живо в агенция „Спортал“.

По-рано днес турнирът официално бе открит от зам.-министъра на спорта проф. Даниела Дашева и президента на федерацията Христо Маринов.

По време на церемонията по случай навършване на кръгли годишнини бяха наградени Братан Ценов, сега селекционер на националния отбор по класическа борба (60 г.), както и Генчо Зарев, дългогодишен международен съдия, който навърши 90 г. Неговата награда получи синът му Недко Зарев, също международен арбитър.

Схватките на турнира „Дан Колов – Никола Петров“ ще продължат до неделя. За отличията спорят близо 200 състезатели от 23 държави. България е представена с 53-има борци.
Днешните срещи бяха изгледани от шампиони и медалистите от близкото ни минало - Георги Мърков, Александър Томов, Георги Янчев, Мария Недков, Гюро Гюров, Иван Цочев, Симеон Щерев, Михо Дуков, Иван Янков, Ангел Тодоров, Нено Ненчев, Армен Назарян, Иво Ангелов, Огнян Николов и други.. В залата бе и бившият национал, а сега депутат Даниел Александров.

Джошуа и Роналдо ще гледат заедно мача между Фюри и Усик

Двамата ще се насладят на историческия мач на живо

България с европейска титла по борба

Стефан Стефанов стана европейски шампион за момчета

Валерия Станчевва ще спори за титлата при 46-килограмовите

Тръпката е на боксовия ринг в битката за абсолютен световен шампион в тежка категория!