Сливен прати Ботев (Пд) в „Б” група

Андонов откри резултата в 22-ата минута, Иван Стоянов изравни от дузпа в 30-ата, а през втората част автогол на Гаров (52’) и попадение ма Миндев (56’) вдигнаха на 200 кръвното на „жълто-черните” фенове, които за пореден път бяха разочаровани от любимците си.

Сливен изпрати Ботев в „Б” група, след като го победи с 3:1 „под тепетата” в двубой от 23-ия кръг на „А” група. Пловдивчани поведоха, но след това допуснаха три гола и на практика вече почти нямат шанс за спасение.

Иначе Ботев започна надъхано мача и още във 2-ата минута Андонов имаше на два пъти шанс да открие резултата при страхотно меле пред Чавдаров, но стражът на Сливен се справи със ситуацията. Натискът на домакините продължи и в 22-ата минута логичното се случи, когато Андонов с невероятен удар от границата на наказателното поле прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл – 1:0. Веднага след гола „канарчетата” можеха да вкарат втори гол, но този път Чавдаров не позволи на Манчев да го преодолее и остави Сливен в мача.

Така дойде 30-ата минута, когато вратарят на Ботев Станев фаулира в пеналта Иван Стоянов, а капитанът на „войводите” не сгреши от бялата точка за 1:1. Този гол пречупи напълно „канарчетата” и те загубиха всякаква идея как могат да преодолеят защитата на Сливен.

В началото на втората част Ботев започна с желание отново да вземе превес върху събитията на терена, но бяха неприятно изненадани от тима на Лечков. В 52-ата минута Гаров си отбеляза автогол, като се опита да изчисти с глава топката, но тя спря в мрежата зад Станев – 1:2. Само 4 минути по-късно Илиев опита удар, но топката се озова в Миндев, който остана сам срещу Станев и с техничен удар по диагонала реши изхода на срещата.

Въпреки негативното развитие на срещата, домакините се опитаха да се върнат в мача, но шут на Тимонов срещна напречната греда, а чернокожия Кабу се „отличи” с два невероятни пропуска. В 78-ата минута Темиле си изпусна нервите и удари без топка Иван Стоянов, за което получи червен картон. След тази загуба Ботев остана с 21 точки и предвид на трудната програма до края, почти сигурно ще напусне елитния ешелон след края на сезона, докато Сливен с този успех си гарантира мястото в групата на „майсторите”.