2. Ботев (Пд)
  3. Ангел Червенков не може да познае отбора си

Ангел Червенков не може да познае отбора си

Можеше да загубим и с по-голям резултат, призна треньорът на Локо (ГО) след 0:4 от Ботев

Треньорът на Локомотив (Горна Оряховица) Ангел Червенков заяви след тежката загуба с 0:4 от Ботев (Пд), че не е могъл да познае отбора си в този мач.

„Искахме да играем с по-висока преса. Домакините използваха наши грешки в дефанзивен пан и много лесно стигаха до нашата врата. Получиха се изключително много ситуации за гол. Просто не можах да позная нашия отбор. Нито в подсигуряването бяхме добри, нито в изграждането на нашите действия в офанзивен план. Изключително много индивидуални и колективни грешки. Можехме да се върнем в мача в края на първото полувреме, когато излязохме четири човека срещу един, но невероятен пропуск на Курьор. Можеше да ни даде шанс, но последва отново несигурност след 55-ата минута. Закономерно загубихме. Можеше и да е с по-голям резултат”, коментира Червенков след поражението в Коматево.

Той обвини футболистите на Ботев в симулации и съдията Петър Доровски от Плевен, че е толерирал това.

„Не толерирам това полягане, симулации. Не знам защо го толерират, имаме добри съдии. Нека се даде шанс на мъжката, сериозната игра, без грубости,. С тия симулации не е редно. Нека да гледаме какво става по водещите страни”.

Керкез: Трябваше да вкараме още един гол, такива победи те пращат в Европа