3. Здрава битка, малко футбол и 1:1 между Ботев (Враца) и Берое на „Христо Ботев” (видео и снимки)

Селекционерът на България бе пратил съгледвачи на мача във Враца

Отборите на Ботев (Враца) и Берое не можаха да се победят в първия мач от 14-ия кръг на родната „А” група, завършвайки наравно 1:1. Двубоят се игра на стадион „Христо Ботев” пред около 3200 зрители и като цяло не бе никак атрактивен за привържениците на футбола.

Зафиров си отбеляза злощастен автогол в 8-та минута, с което даде преднина на врачани, а крайното 1:1 оформи Чипилов в 42-ата минута.

В официалната ложа на стадион „Христо Ботев” бяха помощниците на новия селекционер на България Любо Пенев – Ради Здравков и Жан Василев. На трибуните на стадиона бе и Петър Хубчев, който в момента е без работа, след като бе уволнен от Ботев (Пловдив).

Двубоят започна с опит за натиск на Ботев, който даде резултат в 8-та минута, когато след центриране от фаул на Коконов, Зафиров опита да изчисти, но вместо това вкара топката в собствената си мрежа.

Веднага след попадението Ковачев можеше да удвои, ала изстрелът му с глава прелетя над вратата. В 15-ата минута Чипилов намери Станкович на изгодна позиция, но ударът на последния премина над вратата.

След това положение играта се накъса, темпото спадна и двата отбора започнаха основно чрез центрирания да търсят пътя към противниковата врата.

Така дойде 42-ата минута, когато при една контраатака, Златинов получи в пеналта и вместо да стреля намери Чипилов, който от десетина метра с плътен шут възстанови статуквото.

Втората част бе още по-бедна откъм голови и въобще интересни ситуации, като в нея преобладаваше повече битката в средата на терена и неточните подавания в завършващата фаза.

За цялото второ полувреме се запомниха едва три удара по посока на двете врати. В 57-ата минута Станкович шутира от фаул, но изстрелът му бе много слаб и не затрудни Цветковски.

В 72-ата минута пък, резервата Димчев можеше отново да изведе домакините напред, след като стреля атрактивно със странична ножица, ала ударът му попадна право в ръцете на ветерана Иво Иванов.

В самия край на двубоя пък, Пенев стреля от далечна дистанция, но много слабо и право в ръцете на Цветковски.

Това бе и последното по-интересно положение в мача и така Ботев (Враца) и Берое не излъчиха победител в първия мач от 14-ия кръг на „А” група, завършвайки наравно 1:1.

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор