3. Юношите с втора загуба от Австрия (ВИДЕО)

Юношите с втора загуба от Австрия (ВИДЕО)

България U17 отстъпи в контрола с 1:2

Юношеският национален отбор на България до 17 години отстъпи с 1:2 пред националния отбор на Австрия до 16 години в приятелски мач, който се игра на Национална футболна база “Бояна”.

Това бе втора загуба за “лъвчетата” срещу този съперник, след като преди три дни селекцията на Йордан Петков допусна поражение с 0:3.

Във втората проверка между двата отбора българският тим бе този, който стигна първи до гол.

Негов автор стана Стивън Жерард в средата на първото полувреме.

Тогава Божидар Петров намери отляво Васил Каймаканов, който направи чудесен пробив и пусна към непокрития Жерард, разписал се за 1:0. До края на полувремето резултатът остана непроменен и “лъвчетата” се оттеглиха на почивката с минимална преднина.

Веднага след нея обаче гостите от Австрия стигнаха до равенство чрез резервата Адедженугуре, а четвърт час преди края на срещата отново той реализира победното второ попадение за селекцията от алпийската страна.

Съставът на България: 12. Мартин Цанков, 5. Михаил Полендаков (46 – 6. Валери Владимиров), 3. Стоян Добрев, 13. Симеон Цанев (62 – 21. Мартин Димитров), 8. Божидар Петров, 7. Стивън Жерард, 15. Калоян Божков, 22. Кристиян Ирмиев (46 – 10. Кристиян Горянов), 17. Тарек Жензарли, 14. Филип Гигов (к) (77 – 20. Владимир Драганов), 11. Васил Каймаканов;

Селекционер: Йордан Петков.

Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!