3. Юношеският национален отбор спечели турнира в Черна гора

Юношеският национален отбор спечели турнира в Черна гора

Българите спечелиха купата след победа над Македония с 2:1 вчера и равенство 1:1 с домакините. Избраниците на Желев отново, както и вчера, надиграха своя противник и показаха, че са най-добрият тим в турнира.

Юношеският национален отбор до 17 години със селекционер Наско Желев триумфира на приятелския турнир в Черна гора, съобщиха за Novsport.com.

Нападателят Кристиян Тафраджиев откри с глава в 13-ата минута, но след грешка в защитата в 34-ата минута се стигна до 1:1. Две минути преди края в 78-ата минута (б.а 17-годишните играят две полувремена по 40 минути) реферът отсъди доста пресилена дузпа за Черна гора, но стражът на България Александър Тонов от Литекс демонстрира страхотен рефлекс и парира удара.

Голмайсторът във финала Кристиян Тафраджиев бе избран от специалистите за най-добър играч на турнира.

Състав на България: Александър Конов (Литекс), Христо Попадийн (Левски), Ивайло Чонгарски (Нафтекс), Асен Георгиев (Левски), Тодор Гочев (Нафтекс), Тодор Неделев (Ботев 2002, Пд), Божидар Васев (Славия), Симеон Славчев (Литекс), Кистиян Тафраджиев, Живко Григоров (Славия), Мартин Маринов (ЦСКА). В игра се появиха още Адриян Тодоров (ЦСКА), Тодор Иванов (ЦСКА), Добрин Петров (Литекс), Илиян Мунин (Пирин, Блгр).