Вицепрезидентът на Българския футболен съюз (БФС) Йордан Лечков даде интервю за предаването "Арена спорт", в което основен акцент бяха предстоящите два двубоя на националния отбор срещу Иран и Черна гора, както и развитието на родния футбол и липсата на качествени състезатели.
"Всички желаем да видим една по-здрава и стегната игра. За мен това е много важно в един отбор. Тези момчета вече имат опит, познават треньора и от тях зависи, ако искат да се развиват. Аз държа на добрата игра", започна един от героите от САЩ 1994.
“Искам да поздравя пловдивчани с тази придобивка. Дано се наслаждават на новия стадион и дано ние постигнем добър резултат там. При всички положения Пловдив е една естествена футболна столица и би било удобно за всички футболни запалянковци, ако играем там", продължи той.
Един от ръководителите в БФС говори и за работата на селекционера Младен Кръстаич, който вече повече от година е начело на България, както и дали отборът ни все още има шансове да играе на Евро 2024.
"Според мен е рано да се прави равносметка на работата на Кръстаич. Поздравявам го, че предприе бързо тази крачка и да направи реформа, давайки шанс на младите футболисти. Нито един треньор в света не е сигурен за своя пост. Ще се направят анализи на мачовете, но нека да не разсъждаваме по фенски", заяви Лечков.
"За мен нямаме шанс за Евро 2024. Групата е доста силна. Още в самото начало казах, че Унгария е фаворит", категоричен е бившият футболист.
Лечков засегна и темата с липсата на достатъчно качествени български футболисти в родните отбори, изразявайки мнение, че във всеки един мач в отборите трябва да има поне по трима родни състезатели.
"Ако мен ме питате, трябва да има поне трима българи във всеки отбор, но те трябва да бъдат качествени. Не казвам, че чужденците са по-добри, но отборите си имат президенти, а те си следват клубната политика. Ние нищо не можем да направим насила", коментира вицепрезидентът на БФС.
Накрая Йордан Лечков се обърна към бившия си съотборник Петър Хубчев, за да му вдъхне кураж в битката с коварната болест: "Пожелавам му да преодолее всичко. Това, което не ни убива, ни прави по-силни".