Втора поредна победа за „железничарите” от Мездра – 2:1 срещу 10 от Берое

Исмаил Иса откри резултата в 36-ата минута, Диян Генчев изравни от дузпа в 61-ата, а крайното 2:1 оформи Абудрамане Бамба в 76-ата. Гостите завършиха двубоя с 10 човека, след като в 64-ата минута Иво Иванов бе изгонен за втори жълт картон.

Отборът на Локомотив (Мездра) постигна жизненоважна победа с 2:1 над новака Берое. Срещата се игра на стадион „Локомотив” и бе от програмата на 7-ия кръг на родната „А” група. Исмаил Иса откри резултата в 36-ата минута, Диян Генчев изравни от дузпа в 61-ата, а крайното 2:1 оформи Абудрамане Бамба в 76-ата. Гостите завършиха двубоя с 10 човека, след като в 64-ата минута Иво Иванов бе изгонен за втори жълт картон.

Срещата започна с домакински натиск и още в 3-та минута опасен удар на Иса бе избит от бранител на Берое в ъглов удар. 4 минути по-късно именно юношата на Левски направи уникален пропуск, след като бе оставен непокрит на около 7 метра от голлинията на гостите, но ударът му премина встрани от вратата на Пейков. След това положение темпото стана изключително лежерно, а грешките и в двата отбора зачестиха.

Така дойде 36-ата минута, когато Страти Илиев центрира от корнер на границата на малкото наказателно поле, където Исмаил Иса засече кълбото с глава и хвърли в екстаз малкото фенове на стадион "Локомотив" – 1:0. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и така почивката дойде при минимално предимство от 1 гол за „железничарите”.

Втората част бе доста по-интересна от първата. В 48-ата минута Исмаил Иса опита удар от воле от около 25 метра, но топката излезе в аут. В 55-ата Георги Андонов стреля силно от фаул, но кълбото прелетя на около метър над напречната греда на „железничарите”. В 60-ата минута Цветан Зарев извърши нарушение в наказателното си поле, реферът отсъди дузпа за Берое и показа жълт картон на бранителя. Диян Генчев бе много хладнокръвен при изпълнението на дузпата и изравни резултата.

Само 180 секунди по-късно Иво Иванов получи втори жълт картон и така остави съотборниците си с човек по-малко в изключително труден момент. В 76-ата минута „железничарите” си върнаха преднината от 1 гол, след като Пажин изрита топката напред, тя прескочи бранител на гостите и попадна в резервата Бамба, който от воле от около 20 метра я заби за втори път в мрежата на Берое.

В 81-ата минута Хазуров направи непростим пропуск. Нападателят остана сам срещу Пейков, но не успя да го преодолее и така запази интригата в срещата. В 94-ата минута Хазуров направи нов феноменален пропуск. Иса го изведе очи в очи с Пейков, Хазуров пробяга цялата половина на гостите, но в крайна сметка стражът на старозагорци спаси удара му.

Това бе и последното по-интересно положение в срещата и така „железничарите” от Мездра постигнаха първа домакинска победа за този сезон, надигравайки с 2:1 тима на Берое.