3. Войводите на Дуци надвиха шампиона Левски

Войводите на Дуци надвиха шампиона Левски

Деян Христов донесе първи успех в последните 25 години за Сливен над "сините" на Гонзо

Сливен поднесе изненадата на последния есенен кръг на „А” група. Играчите на Дуци Симонович победиха на собствения си стадион „Хаджи Димитров” шампиона на страната Левски с 1:0 пред 3000 зрители.

Единственото попадение в срещата бе дело на резервата Деян Христов в 74-ата минута. Това бе първа победа за Сливен над Левски от 25 години насам.

Левски остава на 4-а позиция с 26 точки, а Сливен се изравни с Монтана на 11-ата позиция със 17. Лидер е Литекс с 32 и мач по-малко.

В началото на срещата шампионите бяха по-активният отбор на терена, Телкийски и Жоазиньо се отличиха с няколко добри центрирания, но до голови положения пред Караманов не се стигна.

След 20-ата минута домакините от Сливен се събудиха и на свой ред организираха две опасни атаки към вратата на „сините”. Тонев стреля неточно след 22 минути игра, а малко по-късно Филипов отправи страхотен удар, но Митрев показа класа.

След половин час игра Илиев получи контузия и напусна принудително игра като на негово място се появи Динев.

Страхотна атака на Левски, Телкийски стреля от границата на наказателното поле, топката среща горната греда.

В 35-ата минута се стигна до най-доброто голово положение в мача до този момент. Жоазиньо центрира отляво, Тасевски стреля с глава от 5 метра, но Караманов спаси блестящо. Малко по-късно шутове на Жоазиньо и Тасевски не намериха целта.

В даденото от съдията продължение „сините” организираха много добра атака, Телкийски стреля от границата на наказателното поле, но топката среща горната греда на вратата на Сливен. Така след едно полувреме игра резултатът остана 0:0.

Втората част започна с опасности Милиев стреля неточно с глава, а Киков от фаул стреля в ръцете на Митрев.

Сърмов се опита да си изпроси дузпа след 50 минути игра, но главният съдия Александър Костадинов не се подведе и му показа жълт картон за симулация. 4 минути по-късно Тонев и Въндев направиха двойно подаване, последва хубав шут на юношата на ЦСКА, но отново Митрев бе на висота. Последва нов добър шанс пред Тонев, но отново крилото не беше точно.

Георги Иванов – Гонзо направи една смяна като вместо Бардон пусна в игра Жоро Христов. В 65-ата минута Христов намери Кръстовчев около точката на дузпата, той стреля с левия крак, но не намери целта.

В 74-ата минута домакините нанесоха своя удар. Резервата Деян Христов бе изведен зад защитата на Левски от Мирослав Миндев и с хубав удар по диагонала не остави шансове на Митрев – 1:0 за Сливен.

Левски се опита да упражни натиск до края на мача. Гонзо пусна в игра и Ортега като извади защитника Рабех. В 90-ата минута уникален пропуск направи Кръстовчев. Еньо на два пъти не успя да вкара топката в мрежата на Сливен като последна преграда пред гола бе защитникът Киков.

Сливен стигна до успеха с 1:0 и нанесе 5-а загуба на Левски през есенния дял на „А” група.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо