"Воеводите" сразиха "студентите" и гледат смело към спасението

Отборът на Сливен победи с категоричното 3:0 силно представящия се, от началото на пролетта, тим на Академик (София)

Отборът на Сливен показа, че ще се бори със зъби и нокти за оставане в елита на българския футбол, след като победи с категоричното 3:0 силно представящия се, от началото на пролетта, отбор на Академик (София). На стадион „Хаджи Димитър” в града под Сините камъни, попаденията за домакините отбелязаха Валентин Веселинов във втората и 47-ата минута и Димо Бакалов в 20-ата минута на срещата. Мачът беше предаван на живо с аудио коментар в Novsport.com.

Двубоят започна отлично за сливналии и те откриха резултата само две минути след началния съдийски сигнал. Валентин Веселинов попадна в прегръдките на своите съотборници след като засече с глава центриране от пряк свободен удар и разпечата вратата на „студентите”.

Гостите отговориха с удар Редовски от пряк свободен удар отсъден за нарушение срещу Стойко Сакалиев, но след изпълнението топката прелетя над вратата.

„Воеводите” нанесоха втория си решителен удар в 20-ата минута, когато Димо Бакалов се пребори много добре с М’Бемба и след като навлезе в наказателното поле, отправи силен диагонален изстрел от десетина метра и матира за втори път Борислав Стоянов.

„Студентите” можеха да върнат едно попадение малко по-късно, когато Димчев излезе сам срещу Караманов, но стражът на Сливен изчисти кълбото. Топката попадна в краката на Василев, който се опита да прехвърли вратаря, но без успех.

В заключителните минути на първата част домакините упражниха сериозен натиск над тима на Академик и можеха да стигнат до трето попадение в 38-ата минута, когато два последователни удара на Веселинов и Бакалов бяха отразени с мъка от стража на столичани.

Второто полувреме започна идентично с първото и само две минути след почивката отново Веселинов ликуваше, след като отбеляза втория си гол в мача и придаде класическо изражение на резултата. След удар на Марко Илич, топката се отби в М’бемба и попадна право на волето на Веселинов, който с ефектно акробатично изпълнение не остави шансове на Стоянов.

Домакините можеха да стигнат и до още по-изразителен резултат. Сливналии организираха няколко много интересни атаки, които обаче завършиха без успех. Много силен далечен удар от  около 30 метра отправи Дилян Колев, но стража на Академик внимаваше и остана непоколебим.

Докрая на срещата отборът на Сливен бе пълен господар на терена и само липсата на късмет и отличните намеси на Борислав Стоянов предотвратиха четвърто попадение.

След втората си поредна домакинска победа, „воеводите” продължават да са в опасната зона и заемат 14-а позиция с актив от 16 точки, колкото има и 13-ият Калиакра, който по всичко изглежда ще запише служебна загуба в днешния си мач срещу Левски. Отборът на Академик пък запазва 12-ото си място със 17 пункта. Очертава се много интересна борба за оставане в „А” група тъй като разликата между отборите от 16-а до 11-а позиция е само шест точки.