Крумовград спечели голово шоу в Коматево (ВИДЕО)

Дебютантите в елита остават непобедени през 2014-та след 3:2 над Хебър

Дебютантът в елита Крумовград победи Хебър с 3:2 в зрелищен мач от XXIII кръг на футболната ни efbet Лига, игран в пловдивския квартал Коматево.

Така възпитаниците на Станислав Генчев, които са непобедени след рестартирането на първенството, вече са в серия от 9 срещи без загуба и имат 39 точки, като изместиха ЦСКА 1948 от 6-ото място, докато Хебър остава с 27 в своя актив.

Още в третата минута Джуниет Али изпрати топката в мрежата на Хебър, но попадението бе отменено заради засада.

В 9-атата минута след началото на мача домакините поведоха след гол на Александър Колев. Джунейт Али центрира в наказателното поле, където Матей Шимич направи асистенция с глава към Колев и за нападателя не представляваше проблем, също с глава, да изпрати топката неспасяемо във вратата пазена от Петър Дебърлиев.

В добавеното време на първата част на срещата Димитър Тонев отбеляза за 2:0 за Крумовград.

Две велеколепни спасявания на Петър Дебърлиев в рамките на само минута. Първо вратарят на Хебър спаси удар на останалия сам срещу него Матей Шимич, а малко по-късно той отново демонстрира своя рефлекс след шут на Вячеслав Велев.

В 58-ата минута гол инкасираха и футболистите на Хебър. За гостите се разписа Ангел Бастунов.

Хебър успя да изравни в 79-ата минута, след пробив отдясно и центриране, за което защитата на Крумовград не бе добре подредена и оставеният непокрит Лазар Марин засече отблизо в мрежата за 2:2.

Попадението бе дебютно за защитника, но секунди след това такова за Крумовград отбеляза Матей Шимич. Хърватският бранител засече с глава отлично центриране от корнер на Серкан Юсеин, за да даде отново аванс на Крумовград в 80-ата минута.

До края повече попадения не паднаха, макар че гостите бяха на сантиметри от изравняването в добавеното време на срещата, след добра контраатака, но си тръгнаха победени от Коматево.

Състави:

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 44. Божидар Кацаров /к/, 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джунейт Али, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Ареяш, 17. Патрик Луан, 23. Димитър Тонев, 10. Серкан Юсеин, 9. Александър Колев;

Треньор: Станислав Генчев;

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 99. Георги Каракашев, 5. Мартин Михайлов, 10. Ангел Бастунов, 75. Йохан Нзи, 9. Николас Пенев, 11. Атанас Кабов, 29. Шейх Диаманка;

Треньор: Любослав Пенев.

Шефът на Спартак Варна: Ще подпишем с най-добрия треньор