3. Верея пребори трудно Монтана и зае второто място в група Б (ВИДЕО)

Верея пребори трудно Монтана и зае второто място в група Б (ВИДЕО)

Старозагорци победиха с 1:0 изпревариха Славия

Верея (Стара Загора) спечели с минималното 1:0 двубоя срещу Монтана в домакинството си на Трейс Арена. Гостите, за които дебют направи новият старши-треньор Атанас Атанасов не показаха добра игра, като в края на мача завършиха без нито един удар в очертанията на вратата на съперника.

Първото полувреме бе равностойно, но и двата отбора не успяха да намерят път към вратата на противника. На почивката новият треньор на Монтана Атанас Атанасов замени Петър Атанасов с Атанас Илиев, но това не доведе до кой знае каква полза.

Две минути след подновяването на играта Венцислав Бенгюзов отбеляза ценното попадение за Верея. В 78-та минута обаче той влезе в неприятен инцидент, в който си глътна езика и трябваше да бъде принудително заменен от Илиас Хасани.

До края на срещата Монтана не показа сили, че може да се бори за равен и така Верея взе всичките три точки. Така отборът на Александър Томаш изпревари Славия и вече заема второто място в група Б на втората осмица в първенството, а Монтата остават последни с 12 точки.