3. Велизар и компания разбиха Славия с 4:0 в Турция

Велизар и компания разбиха Славия с 4:0 в Турция

„Белите” загубиха тежко последния си мач от лагера в Южната ни съседка

Металург (Донецк) нанесе тежка загуба на Славия, побеждавайки „белите” с 4:0 в последната им контрола от подготвителния лагер в Турция.

Мартин Кушев пусна очертаващия се титулярен състав през първото полувреме, а след почивката заигра основно млад състав. Още във втората минута Николай Божов уцели гредата, до почивката славистите пропуснаха още две добри положения за гол, същото направиха и украинците. Голът за тях в първата част реализира от пряк свободен удар Зе Соареш.

Българският полузащитник на украинския тим Велизар Димитров започна като титуляр срещата и остана на терена до 75-ата минута, но не бе замесен в нито едно от попаденията на своите.

Първото от тях падна още в 20-ата минута и бе дело на бразилеца Зе Соареш, който проби през центъра и от 20-ина метра откри резултата.

От своя страна Славия се противопоставяше на трудно съперника, но въпреки това през първата част Николай Божов на два пъти имаше възможност да отбележи.

В крайна сметка обаче Металург се прибра на почивка с минимален аванс, но почти веднага след паузата успя да го удвои.

В 50-ата минута появилият се като резерва Шина опита да стреля, но топката попадна в друга резерва - Годин, който на свой ред шутира, след което кълбото се удари в защитник и влетя в мрежата на Петров – 2:0.

Третото попадение в полза на тима на Велизар Димитров бе дело на Митарян, който се разписа с удар от около 17 метра в 67-ата минута, а осем по-късно българинът бе заменен от Данило. Крайното 4:0 в мача бе оформено от Иванков в 82-ата минута на спаринга.

Той бе последен за Славия от лагера в Турция, където „белите” постигнаха само една победа,надделявайки над румънския Астра Проещ с 1:0.

Не загубата обаче, а контузията на Даниел Златков бе най-неприятният факт за Славия в мача. Титулярният защитник напусна след зверски ритник в крака със съмнение за счупена кост на стъпалото и веднага бе отведен на преглед в болницата.

Отборът на Славия се прибира в София в петък, 17 февруари в 18,35 ч. с полет от Истанбул.

Състав на Славия: Петров, Желев, Златков, Филипов, Р. Димитров, Юруков (76 – Георгиев), Романов (45 – Тодоров), Божов (63 – Василев), Златинов, П. Димитров, Сандански;

Урибе: Няма как да не съм щастлив