3. Вальо Илиев донесе измъчена победа на ЦСКА в Бургас (ВИДЕО)

Вальо Илиев донесе измъчена победа на ЦСКА в Бургас (ВИДЕО)

Тони Силва бележи в дебюта си, Иван Стоянов също дебютира за „червените”

Отборът на ЦСКА измъкна трудна победа като гост на Черноморец в последен мач от 24-ия кръг на „А” група. Първото полувреме бе проспано и от двата състава, като всичко по-интересно бе оставено за вторите 45 минути.

Тони Силва изведе „армейците” напред в резултата, отбелязвайки в дебюта си в „А” група. Карлос Фонсека изравни малко по-късно, а Валентин Илиев донесе успеха за тима на Стойчо Младенов в последната, 90-а, минута.

През първото полувреме и двата отбора сякаш още си припомняха какво е да играеш мач в „А” група след зимната пауза. Най-интересното положение през първите 45 минути бе на сметката на домакините.

В средата на първата част Райс М’боли на два пъти спаси вратата си. Бекое намери Ванчо Траянов в наказателното поле. Капитанът на домакините стреля, но М’боли с крак спаси. Гомес засече топката при добавката, но стражът на ЦСКА бързо се изправи, скъси дистанцията и със страхотен рефлекс запази суха мрежа.

През втората част и двата отбора заиграха по-добре. „Червените” направиха няколко пропуска преди гола на Тони Силва. Португалецът се появи в игра в 65-ата минута и само седем по-късно се разписа в първия си мач в „А” група. Емил Гъргоров центрира прекрасно към далечната греда, където Силва надскочи Стоянов и с глава прати топката в противоположния ъгъл.

Седем минути по-късно обаче домакините изравниха. След центриране в наказателното поле на ЦСКА Вальо Илиев не игра добре с глава, топката попадна във Фонсека, който без подготовка стреля и от воле намери мрежата зад М’боли.

Радостта за щаба на „червените” донесе точно Валентин Илиев, като така бранителят се реабилитира за недобрата си игра при попадението на Черноморец. В последната, 90-а, минута капитанът на ЦСКА спаси тима си от незадоволителен резултата. Илиев скочи най-високо при центриране от корнер, изпревари и Живкович и с глава донесе успеха за „червените”.

След победата тимът на Стойчо Младенов се изкачи до третата позиция в класирането, като вече има актив от 45 точки и на девет зад лидера Лудогорец. Ситуацията за Черноморец остава тежка, като „акулите” остават с 21 точки след 24 изиграни мача.
Йордан Минев: Хебър няма да се бори за оцеляване

Треньорът на пазарджиклии коментира равенството с Ботев Враца

НА ЖИВО: Спартак (Варна) - Локомотив София (СЪСТАВИ)

Следете на живо дебюта на Антон Велков начело на "железничарите"

Шок! Илия Груев аут за близо половин година

Новината обяви националният селекционер Илиан Илиев

Генчев: След такава загуба трудно се спи

Треньорът на Левски със съобщение във фейсбук

Опашкарите Хебър и Ботев (Враца) не се победиха

Двата отбора не се победиха на „Лаута“ – 1:1, резерва на пазарджиклии с червен картон

Илиан Илиев: Беше важно да върнем живеца и ентусиазма в националния отбор

Направихме крачка напред да преодолеем напрежението, но него винаги ще го има, каза националният селекционер