3. "Vae Victis", сбогува се Рома с ЦСКА

"Vae Victis", сбогува се Рома с ЦСКА

"Римските вълци" се разходиха на "Васил Левски" за 3:0 в мач от Лига Европа.

Vae Victis (Горко на победените) - това пише на входа на Колизеума в Рим. Последното нещо, което гладиаторите виждат преди да излязат на арената.

Като победен гладиатор приключи българският евробоец ЦСКА годината на Стария континент. В последния си двубой от груповата фаза на Лига Европа „армейците” бяха надиграни от Рома с 0:3 на Националния стадион „Васил Левски” и с пет загуби и един равен напуснаха безславно състезанието, показвайки безсилието на клубния ни футбол, с което ще трябва да се справят именно грандовете ЦСКА иЛевски.

В мач без значение за ЦСКА и минимално за Рома „червените” направиха каквото можаха и играха сърцато през първата част, но не успяха да стигнат и до почетно попадение.

За сметка на това „римските вълци” с половината си титуляри вкараха два гола чрез резервата Черчи и си тръгват като победители в нашата група „Е”.

Двубоят започна оптимистично за „червените”. В първите минути на мача бяха създадени няколко опасности пред резервния вратар на гостите Лобонт.

В 8-ата минута Минев отправи много хубав далечен удар и стражът на гостите изби със сетни сили в корнер.

В 20-ата минута „червените” пропуснаха две нов страхотни възможности след корнер, когато защитата на Рома панически изчистваше.

В 22-ата минута пък Костадин Стоянов стреля много силно от 25 метра, но Лобонт изби. Това бе и последната сериозна създадена опасност за ЦСКА.

След тези няколко пропуснати положения Рома постепенно взе инициативата. В 26-ата минута дясната греда спаси домакините след изпълнение на корнер. В 35-ата минута Баптища изведе Окака Чука сам срещу Здравко Чавдаров, но вратарят улови блестящо удара му.

След това положение „армейците” отново изравниха играта. Секунди преди последния съдийски сигнал обаче те бяха полети със студен душ. Черчи, който вече имаше жълт картон и няколко груби нарушения, напредна отдясно и мина покрай двама защитници, след което от точката на дузпата разстреля Чавдаров.

Малко след подновяването на играта Рома вкара втори гол. Черчи бе изведен отдясно и мушна топката между краката на Чавдаров от малък ъгъл.

Вторият гол тотално обезвери ЦСКА и играчите на Пенев намалиха моментално устрема на играта си. Гостите овладяха цялата ситуация на терена и от време на време създаваха по някое добро положение за трети гол.

Той дойде в края. Павел Виданов направи много груба грешка пред наказателното поле, Перота му отне топката и излезе сам срещу Чавдаров, но чукна топката към чакащия наблизо 17-годишен Скардина, който не сгреши на празна врата.

В последните минути Руи Мигел имаше две добри възможности, но нямаше късмет и това бе всичко в този двубой.

Така „червените” приключиха годината със класическа загуба от оказалия се далеч по-класен съперник дори и в мач без значение.