В елитния Пирин Благоевград предявиха претенции към съдията за загубата от Ботев (Пд) (0:1)

Реферът Ахмед Ахмед е помогнал за победата на Ботев с 1:0 срещу Пирин Благоевград, в мача от 13-ия кръг на „А” ФГ, който се игра вчера на стадион „Христо Ботев” в Пловдив. Както е известно, домакините от Ботев стигнаха до победата в 86-ата минута на мача, а в голмайстор се превърна Кабу. Според изпълнителният директор на благоевградчани Малин Халачев, рефърът Ахмед Ахмед е подминал 100% дузпа в 80-ата минута срещу Веселин Стойков и вместо това му е показал незаслужен жълт картон за симулация.

Според него, отборът на Ботев с нищо не е превъзхождал отбора на Пирин и не заслужено са победили. „Получи се здрав мач с много единоборства пред двете врати. Определено считам, че Пирин не трябваше да загуби и равният резултат щеше да бъде реален на фона на показаното от двата отбора. Въпреки нашите претенции, не мислим да подаваме жалба срещу съдийската бригада, тъй като не считаме, че това би довело до нещо в наша полза”, коментира клубният началник на елитния благоевградски тим пред радио "Фокус - Пирин".
Относно инцидента със счупеното странично стъкло на клубния автобус Малин Халачев заяви, че полицията в Пловдив е оказала нужното съдействие и са извадени необходимите документи, които гарантират, че застрахователната компания в която е застрахован автобуса ще покрие всички разходи за подмяната на стъклото. Според него е добре в този случай, че опитът на нападателите да счупят предното стъкло е бил неуспешен и футболистите на отбора са се прибрали обратно в Благоевград с клубното возило. Иначе той осъди поредния такъв инцидент на територията на Пловдив и заяви, че трябва да се вземат спешни мерки срещу тези своеволия. След дългото отсъствие от Благоевград отборът на Пирин Благоевград ще направи първа тренировка утре на стадион „Христо Ботев”, а от 14.30 часа на същия стадион е и мачът на Дублиращите групи между Пирин и Ботев (Пд).