3. ЦСКА загуби с 0:1 от Волга под проливния дъжд в Анталия

ЦСКА загуби с 0:1 от Волга под проливния дъжд в Анталия

Срещата на два пъти бе прекъсната заради спиране на тока в комплекс „Корнелия”

Отборът на ЦСКА загуби с 0:1 във втората си контрола в Анталия. Възпитаниците на Йоан Андоне загубиха от руския втородивизионен Волга, а единственото попадение в срещата дойде в 73-ата минута след грешка на Иван Караджов. Двубоят премина на две полувремена по 50 минути, както се бяха разбрали двамата треньори. На два пъти осветлението в комплекс „Корнелия” изгасна и продължаването на мача бе под въпрос. Андоне пусна в игра всичките си футболисти, като единствен Караджов остана на терена през всичките 100 минути. „Армейците” бяха по-добрият тим през първото полувреме, но силният вятър и проливният дъжд през втората част дадоха леко предимство на руския тим, който се възползва по най-добрия начин.

ЦСКА започна вихрено мача и още в началните минути се наложи стражът на Волга да спасява последователни удари на Тимонов и Иван Иванов. Малко по-късно и румънецът Панку опита своя шанс, но негов удар с левия крак премина встрани от целта.

В 22-ата минута Данчо Минев центрира на главата на Саидходжа, който стреля моментално, но Коченков отново спаси. Отборът на Волга пък почти не излизаше от полето си през първата част. В 40-ата минута отново Тодор Тимонов бе в центъра на събитията, след като негов топовен удар за малко не счупи ръцете на Коченков. Едва в 48-ата минута Волга създаде първото си опасно положение. След центриране от фаул, Гетигежев стреля с глава, но топката премина на около метър от вратата на ЦСКА.

В самия край на полувремето осветлението в комплекс „Корнелия” изгасна и не бе ясно дали втората част изобщо ще започне. Все пак токът се появи и двата отбора излязоха на зеления терен. Йоан Андоне смени 9 от футболистите си на почивката, като остави само Иван Караджов и Румен Трифонов в игра. В 58-ата минута токът отново спря и двата отбора преустановиха игра, но след 2 минути лампите светнаха и срещата продължи.

В 62-ата минута Иван Стоянов стреля много опасно от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут. В 73-ата минута пък вятърът затрудни Иван Караджов при едно центриране от ъглов удар, младият страж на ЦСКА не се намеси по най-добрия начин, последва леко разбъркване, след което Виноградов вкара за 0:1 от близко разстояние.

Няколко минути по-късно Митко Илиев имаше отлична възможност да изравни резултата, но негов удар от малкото наказателно поле мина над напречната греда. В 80-ата минута пък Волга можеше да вкара втори гол, но удар на Яшин попадна право в ръцете на Караджов. До края на срещата Андоне извърши още няколко смени и пусна в игра Платини, Галчев и Нобле, но и това не доведе до нищо опасно пред вратата на руснаците, с изключение на два неточни удара, дело на Руи Мигел и Борис Галчев.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и ЦСКА записа първата си загуба под ръководството на Йоан Андоне – 0:1 от Волга в Анталия.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)