3. ЦСКА вкара 9 на аматьорите Миньор (БД)

ЦСКА вкара 9 на аматьорите Миньор (БД)

ЦСКА спечели втората си контрола за тази година и днешния ден с разгромното 9:0 срещу тима на Миньор (Бобов дол)

ЦСКА спечели втората си контрола за тази година, а също така и днешния ден с разгромното 9:0 срещу тима на Миньор (Бобов дол). Във втория си мач румънският треньор Йоан Андоне стана свидетел на далеч по-убедителна победа в сравнение с тази срещу Сливнишки герой, спечелена с 6:0 по-рано днес. Два гола отбелязаха Данчо Тодоров и Спас Делев през първото полувреме. След това обаче „червените" навлязоха в ритъм и поразиха вратата на гостите още седем пъти. С два гола се отчете дошлият на проби Алваро Нобле, а с добра игра се отчете и Борис Галчев.

„Червените” контролираха срещата от самото й начало. Още във втората минута капитанът на ЦСКА Йордан Тодоров имаше добра възможност да изведе тима си напред в резултата. Защитата на Миньор не успя да се справи с подаване на Иван Стоянов и топката се озова в краката на Тодоров. Той обаче не успя да намери целта.

В следващите минути от първата част „армейците” продължаваха да атакуват като удобни възможности чрез далечни удари и продължителни комбинации създаваха Руи Мигел, Данчо Тодоров и Иван Стоянов.

Домакините трябваше да се потрудят доста докато потушат напрежението от изражението на резултата. В 38-ата минута Тодоров изведе ЦСКА напред. Той се справи с пазещ го защитник на гостите и с добре премерен удар с левия крак прониза мрежата на вратаря Владимир Манов. В заключителните моменти на първото полувреме Спас Делев удвои преднината, след като Иван Стоянов бе създал напрежение в пеналта. Стражът не успя да изчисти кълбото, Делев овладя и не допусна грешка пред гола – 2:0.

След паузата „червените” демонстрираха далеч по-добра ефективност пред вратата на Миньор. В игра за домакините се появиха новопривлечените Борис Галчев и Алваро Нобле, като присъствието им не остана незабелязано.

10 минути след подновяване на играта Делев направи резултата 3:0 с удар с глава след центриране на Минев. В следващите пет минути латвиецът Викторс Морозс вкара два светкавични гола след технични комбинации с Иван Стоянов. В 63-ата минута Данчо Минев вкара за 6:0 от пряк свободен удар. След кратко затишие в 75-ата Иван Стоянов реализира поредната си голова асистенция в срещата, която бе оползотворена от дошлия на проби Нобле за 7:0. Още един гол добави Руи Мигел със силен изстрел, благодарение на пас от страна на Костадин Стоянов. Головият порой приключи в 79-ата минута с второто попадение на Нобле. Центриране на Галчев не бе посрещнато добре от отбраната на Миньор и от неразбирателството се възползва Нобле, който запрати топката в левия ъгъл на вратата за 9:0.

НА ЖИВО: ЦСКА - Септември (София) 0:1, Фурие шокира домакините

Звездното попълнение на "червените" Лиъм Купър се контузи

Новият треньор на Берое: Целта ни е да сме в Топ 8 и да си гарантираме спасението

Хосу Урибе осъзнава на какво място е попаднал

Крушарски: Никой не ме е търсил да купи Локомотив Пловдив

Собственикът на "смърфовете" е направил последната си визита на "Лаута"

Левски със съобщение за феновете преди Ботев Пловдив

"Сините" обявиха маршрута, по който феновете трябва да се движат

Ботев Пловдив обяви всички мерки за сигурност преди Левски

Вижте къде ще бъде ограничено движението и как ще се гарантира реда по време на мача