3. ЦСКА в плейофите на Лига Европа след 1:1 срещу Дери Сити

ЦСКА в плейофите на Лига Европа след 1:1 срещу Дери Сити

Маркиньос класира "червените" напред с гола си от пряк свободен удар в 74-та минута.

ЦСКА в плейофите на Лига Европа след  1:1 срещу Дери Сити

ЦСКА се класира за плейофния кръг на Лига Европа, след като днес "армейците" завършиха 1:1 при гостуването си на Дери Сити и с общ резултат 2:1 се класират напред. Така "червените" ще бъдат поставени при утрешния жребий в Нион. В герой за българския отбор се превърна бразилецът Маркиньос, който отбеляза изключително важния гол на чужд терен в 74-ата минута. Бившият играч на Беласица имаше проблеми с феновете на "червените” в последните месеци, като дори бе на проби в Амкар, но в крайна сметка остана в тима и днес се превърна в герой.

Мачът започна с опасен изстрел от 25 метра на Павел Виданов, но стражът на домакините Дохърти внимаваше и улови топката. В следващата атака бразилецът Маркиньос изведе Иван Стоянов, който влезе в наказателното поле и стреля, но изстрелът му мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на северноирландската врата. Постепенно играчите на Дери Сити започнаха да владеят по-продължително топката и да организират опасни атаки към вратата на Чавдаров. При една от тях в 14-ата минута играч на домакините центрира в наказателното поле, а стражът на „армейците” изпусна топката. За негов късмет върналият се Светослав Петров изчисти топката.

В 20-ата минута бразилецът Маркиньос получи жълт картон, който ще го извади от следващия мач на ЦСКА в Европа. През първите 45 минути халфът игра доста припряно и на няколко пъти се размина с получаването на нов картон. Удар на Хигинс от 30-ина метра бе избит с мъка от Чавдаров, а притичалият Дийри в стремежа си да играе с топката се сблъска с българския страж. В резултат на това бившият играч на Сливен бе заменен принудително от младия Иван Караджов, който дебютира в европейските клубни турнири.

Младежкият национал действаше доста притеснено в първите минути след появяването си в игра, а при едно негово неточно подаване, противников играч можеше да открие резултата, но Минев поправи грешката на своя колега. В добавеното време на първата част Иван Стоянов влезе в наказателното поле, промуши топката между двама играчи, но в последния момент кълбото му бе отнето.

През втората част играчите на Любо Пенев излязоха преобразени на терена, а в 51-ата минута те имаха претенции за неотсъдена дузпа в тяхна полза. Иван Стоянов овладя топката и нахлу в наказателното поле, но бе съборен от играч на домакините. Главният рефер Жером Нзоло обаче прецени, че играчът на ЦСКА е симулирал и му показа жълт картон. Така бившият халф на Сливен също ще пропусне следващия мач на „армейците” в Европа, след като преди седмица бе декориран и в първия мач срещу Дери Сити.

В 56-ата минута Маркиньос се възползва от грешка в отбраната на северноирландците, напредна и стреля в долния десен ъгъл на Дохърти, но с невероятна намеса стражът на домакините успя да избие топката в корнер. Постепенно българският отбор напипа верния ритъм и логично откри резултата. В 74-ата минута бразилецът Маркиньос изпълни по страхотен начин пряк свободен удар от 30-ина метра, като топката влезе в долния десен ъгъл на Дохърти. Само 5 минути след попадението Дийри стреля от далечно разстояние, но топката се отклони в крака на защитник на ЦСКА и излезе в корнер.

В 82-ата минута домакините успяха да изравнят резултата. Хигинс проби по крилото и центрира в наказателното поле, топката бе овладяна от Сюърт, който с изстрел под напречната греда разстреля Караджов. Само няколко минути по-късно Макглин влезе грубо в краката на влезлия като резерва Орлинов и реферът му показа директен червен картон. В даденото от рефера продължение новото попълнение Орлинов стреля много силно, но топката срещна напречната греда.

Хебър благодари на Роман Цветков за оцеляването на клуба

Ръководството на тима изрази благодарности към помощта от местния бизнесмен

ЦСКА продължава кампанията за абонаментни карти

Мачът със Септември София ще е последния при затворен Сектор "Г"

Йовичевич: Трябва да сме максимално енергични

Новият треньор на Лудогорец - Игор Йовичевич, говори преди заминаването на отбора за Чехия

Черно море без основен защитник срещу Славия

Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за гостуването на Славия

В Черно море са убедени, че звездата им ще поскъпне

В Черно море са убедени, че цената на Виктор Попов ще скочи в следващите месеци и той ще стане още по-примамлив за чужди клубове през зимния трансферния прозорец

Левски задържа едностранно титуляр, търси отбор на нов

Левски ще задейства важна опция, за да задържи поне за още един сезон Карлос Охене

Великов проговори за раздялата с Хебър

Раздялата на Хебър с Веселин Великов бе малко неочаквана, защото дойде след равенството 0:0 в гостуването на Локомотив в София