ЦСКА тръгна с победа при Стипич (ВИДЕО)

Хайнц и Александров бележат в "Панчарево"

ЦСКА тръгна със заслужено 2:0 срещу Беласица Петрич в първата си проверка от лятната подготовка.

Неофициалният дебют на Томислав Стипич начело на "червените" бе белязан от ранно попадение на Тобиас Хайнц. Норвежецът се оказа най-съобразителен при настъпило меле в наказателното поле на тима от Втора лига.

Минути по-късно Улаус Скаршем успя да преодолее двама бранители на гостите, след което стреля, но неточно. Доминацията на ЦСКА продължи и в следващите минути, но в средата на полувремето Андон Гущеров имаше възможност да изравни. Нападателят стреля с глава, но покрай вратата.

Новото попълнение на столичани Иван Тасев записа първи минути с червената фланелка след почивката, когато столичният гранд изцяло променена единайсеторка. От титулярите на терена останаха единствено Лъчезар Иванов и Станислав Шопов. Новото попълнение на столичани Иван Тасев се появи в игра за първи път с червената фланелка.

След почивката ЦСКА заложи на повече млади футболисти, част  от които успяха да впечатлият. Отличи се Георги Чорбаджийски, който в 71-ата минута имаше възможност да се разпише, но ударът му бе спасен. Халфът игра солидно и на няколко пъти успя да отнеме топки от съперника и да организира атаки за "червените".

Четвърт час преди края на редовното време домакините стигнаха до второ попадение на базата на Панчарево. Иван Тасев получи извеждащо подаване отдясно, напредна с топката и центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Симеон Александров от движение я засече във вратата на "комитите" - 2:0.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 2. Лъчезар Иванов, 5. Брадли де Нойер, 26. Марселино Кареасо, 8. Станислав Шопов, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц,11. Матиас Фаетон;

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 12. Марин Орлинов, 20. Асен Дончев, 16. Георги Чорбаджийски, 18. Симеон Александров, 19. Наско Цеков, 24. Марк-Емилио Папазов, 28. Юлиан Илиев, 29. Иван Тасев, 30. Петко Панайотов, 31. Теодор Апостолов, 33. Александър Ганчев;

БЕЛАСИЦА: 25. Захари Димитров, 15. Атанас Карачоров, 5. Мартин Русков, 13. Атанас Димитров, 7. Аспарух Шамкалов, 55. Владимир Гогов, 14. Иван Марчев, 10. Аспарух Смилков, 99. Димитър Иванов, 88. Васил Божинов, 90. Андон Гущеров;

Резерви: 1. Кирил Георгиев, 22. Валентин Костов, 2. Куфре Ета, 11. Аксел Таонса, 4. Динчо Йовчев, 8. Живко Димитров, 20. Мартин Тодорски.