ЦСКА с решителна победа над Ботев преди тежките мачове

ЦСКА постигна решителна победа преди тежката програма, която имат „армейците” до края на първия полусезон от първенството. „Червените” победиха с 2:0 Ботев в Пловдив и продължават да бъдат еднолични лидери на върха в класирането. Головете за шампионите вкараха Виктор Мороз през първата част и Владислав Златинов през втората.

Мачът бе посетен от над 10 000 зрители, които празнуваха смяната на стария собственик на клуба Димитър Христолов.
Срещата бе ръководена от рефера Радослав Станев, а на трибуните на стадиона присъства и националният селекционер на България Пламен Марков.
Още в началото на мача феновете на Ботев хвърлиха множество димки по терена, което накара главния съдия да прекъсне срещата за няколко минути.
ЦСКА започна добре двубоя. Играчите на „червените” владееха инициативата в началото. След 15-ата минута футболистите на Ботев успяха да изравнят играта. Противно на очаквания първите възможности за гол бяха пред „канарчетата”. Саидходжа на два пъти бе в добра позиция. Здравко Лазаров също не успя да вкара за „червените”.
Още в 13-ата минута се наложи треньорът на Ботев Костадин Ангелов извърши принудителна смяна. В игра се появи Ерик Кабу на мястото на камерунския нападател Алфредо Мапока. Той се сблъска с Котев и напусна терена. Най-опасното положение за гол бе пред вратата на ЦСКА в 39-ата минута. Тогава Минев центрира към Николай Манчев, който от близко разстояние пропусна да отбележи.
В 42-ата минута Йордан Тодоров центрира отдясно и Мороз с глава направи резултата 1:0. Точно преди края на полувремето Да Коща излезе от игра заради контузия, а на неговото място в игра се появи Удожи.
Втората част започна с натиск на домакините. Още в 47-ата минута ганайският халф Ерик Кабу уцели напречната греда на Беконо. След това Николай Манчев също направи пропуск, а в 65-ата минута Йордан Минев отново уцели гредата.
Така се стигна до 71-ата минута на мача, когато Тодор Янчев бе изведен перфектно сам срещу Славчо Тошев. Националът напредна, излъга вратаря и пусна топката към спрягания за трансфер в Берое Владислав Златинов, който отбеляза.
До края на двубоя ЦСКА запази без проблеми резултата и спечели в труден мач трите точки.