3. ЦСКА с 10 от 10 срещу Черно море като домакин за Купата

ЦСКА с 10 от 10 срещу Черно море като домакин за Купата

„Червените“ печелят трофея след последните си 3 срещи с „моряците“

Исторически погледнато, ЦСКА ще срещне на четвъртфиналите за Купата на България един от най-удобните си съперници в турнира – Черно море.

Армейците имат 13 сблъсъка срещу моряците, в които са записали 11 победи, при 1 равен и само една загуба – във Варна.

Поражението на „Тича“ обаче е с цената на отпадане на осминафиналите през 1962-ра.

Тогава Черно море печели с 3:0 първата среща у дома, а на реванша в София губи с 0:2 и така продължава напред.

ЦСКА обаче е безапелационен домакин – 10 победи от 10 мача, включително и двата финала на „Васил Левски“ през 2006-а и 1985-а.

В последните два случая, в които се изправят срещу моряците, червените печелят Купата на България, а ако прибавим и финала през 2006-а, стават три поред.

През март 2021-а ЦСКА надиграва Черно море, воден пак от Илиан Илиев, с 3:1 на „Армията“ в осминафинал, а след това на финала побеждава Арда с 1:0. Тогава треньор е Любослав Пенев.

Десет години по-рано, но вече на четвъртфинал, както е сега, армейците отново бият на своя стадион Морето – 2:0.

През май 2011-а ЦСКА, предвождан от Милен Радуканов, вдига Купата след успех над Славия на финала с 1:0.

Терзиев: Важно е да изпитаме удоволствие от европейските мачове

Бранителят говори преди визитата на Андерлехт

Моци разкри за семейни проблеми с играч преди мача с Андерлехт

Иван Йорданов аут за двубоя в Белгия

Септември (София) в топ 50 на престижна класация на

Столичани са №1 у нас по подписани договори с млади футболисти.

Треньорът на Берое щастлив, че предпочел България пред Боливия

Треньорът на Берое Хосу Урибе се радва, че е избрал България пред Боливия „Трябваше да отида в чужбина да тренирам много по-рано“

Звезда на ЦСКА аут до Нова година?

Нападателят на ЦСКА Аарон Исека има разстежение на връзките след дербито с Левски

Валентин Илиев на дузпата

Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев бе заложен на дузпата след домакинската загуба от Арда с 1:2