3. ЦСКА рагроми "орлетата" с 4:1 и запази разликата от 4 точки пред Левски

ЦСКА рагроми "орлетата" с 4:1 и запази разликата от 4 точки пред Левски

Отборът на ЦСКА разгроми с 4:1Пирин (Благоевград) в среща от 22-ия кръг на „А” група. През целия двубой „червените” бяха по-активният отбор на терена и заслужено стигнаха до победата. Нападателят Дормушали Саидходжа се отличи с две попадения за ЦСКА, а Кирил Котев и Йордан Тодоров добавиха по още едно попадение за победителите.

Отборът на ЦСКА разгроми Пирин (Благоевград) с 4:1 в среща от 22-ия кръг на „А” група. През целия двубой „червените” бяха по-активният отбор на терена и заслужено стигнаха до победата. Победата в този мач на ЦСКА е частичен реванш за загубата от „орлетата” в турнира за Купата на България. Нападателят Дормушали Саидходжа се отличи с две попадения за ЦСКА и отново оглави голмайсторската листа на първенството.

„Армейците” откриха резултата с гол от съблекалнията, а Дормушали Саидходжа се озова в прегръдките на своите съотборници. Той бе изведен сам срещу Иваников, но ударът му срещна тялото на вратаря. Руи Мигел овладя топката и стреля от границата на наказателното поле, топката срещна напречната греда и се озова в Муши, който с диагонален изстрел от 3 метра разстреля Иваников за 1:0. В 10-ата минута гол на Йордан Тодоров бе отменен заради засада, а няколко минути по-късно опасен удар на Руи Мигел бе отразен от Иваников. След първоначалния натиск домакините постепенно намалиха оборотите, а гостите започнаха по-сериозно да поглеждат към вратата на Ивайло Петров.

Всичко по-интересно пред двете врати се случи в заключителните минути на първата част. В 38-ата минута Йордан Тодоров центрира от фаул в полето на „орлетата”, а рожденикът Кирил Котев с глава разстреля резервния страж на Пирин Благой Макенджиев. Три минути по-късно Саидходжа бе изведен зад защитата на гостите и с премерен изстрел в левия ъгъл направи преднината на ЦСКА класическа. В последната минута на полувремето Даниел Пеев получи коженото кълбо на границата на наказателното поле на „червените” и с много техничен удар в горния ляв ъгъл матира Ивайло Петков.

През второто полувреме темпото на игра видимо спадна, а в 54-ата минута Удоджи получи топката в пеналта, но ударът му бе спасен от Макенджиев. 15-ина минути по-късно Спас Делев се пребори с Иванов, влезе в полето и стреля от малък ъгъл, но Петров изби в корнер. Даниел Пеев и Марио Метушев опитаха да затруднят стража на ЦСКА, но ударите им не намериха целта. Четири минути преди края на мача Йордан Минев проби отляво и центрира в пеналта към Данчо Тодоров, а той много красиво с едно докосване разстреля Макенджиев за крайното 4:1.

След тази победа ЦСКА продължава да води на върха в класирането с актив от 53 точки, а Пирин остана на 11-ата позиция с 24 т.