ЦСКА победи с 2:1 Монтана на "Огоста" в хубав и открит мач

„Червените” загряха с победа преди важния мач с Рома в четвъртък,

ЦСКА победи с 2:1 като гост Монтана в изключително интересен мач от 7-ия кръг на „А” група. Пред 7000 зрители и двата отбора предложиха много открит футбол и зарадваха зрителите на стадиона и пред телевизорите с хубавите си изпълнения.

Така „червените” загряха с победа преди важния мач с Рома в Италия в четвъртък.

Маркиньос още в първите минути и Мишел Платини през втората част дадоха преднина на ЦСКА, а резервата Стефан Харлов върна един гол с попадение в края от пряк свободен удар. До края на мача Монтана натисна силно съперника си в последните минути, но не успя да стигне до точката. Голът на Монтана бе първи във вратата на ЦСКА от началото на сезона.

Двубоят започна вихрено за „армейците”. Още в 7-ата минута те поведоха след гол на възстановения Маркиньос. След перфектна асистенция на Мишел Платини, той се оказа сам срещу Цветомир Цанков и майсторки копна топката, която го прехвърли за 1:0.

След попадението ЦСКА заигра далеч по-спокойно. В 12-ата минута Морозс се пребори за една топка и подаде към Иван Стоянов, който нахлу отляво и стреля към Цанков, но топката мина над гредата. В 19-ата минута „червените” направиха уникален пропуск. Данчо Тодоров навлезе отдясно в наказателното поле и се опита да пусне успореден пас към Платини, но Цанков изключително умно и се усети и рискува, пресичайки паса на Тодоров и оставяйки вратата празна.

Две минути преди това пък Минев сгреши, бразилецът Жулио Морейра веднага се възползва и стреля към Караджов по диагонал от десетина метра, но вратарят бе много внимателен и спаси.

В 37-ата минута Кирил Котев стреля с глава след корнер, но Цанков спаси. В 41-ата Мишел Платини отново показа класата си, след като навлезе отдясно в наказателното поле и върна перфектно към връхлитащия Маркиньос, който от упор стреля над вратата.

Точно преди края на мача, Монтана направи една от най-хубавите си атаки. След двойно подаване между Чепилов и Бето, последният навлезе остро в наказателното поле и центрира ниско, но след меле топката бе изчистена.

Така завърши и първата част. През втората играта започна равностойно в първите десетина минути. В 54-ата минута домакините направиха уникална атака. След центриране към наказателното поле на Монтана, Морейра подхвана контраатака, напредна и пусна вляво към Бето, който финтира върналия се Иван Стоянов, след което от удобна позиция стреля ниско по земя, но Караджов спаси.

Малко след това пък Платини изведе Йордан Тодоров сам срещу Цанков, но опитът на халфа да го прехвърли се оказа доста неуспешен.

В 61-ата минута ЦСКА поведе с 2:0. Данчо Тодоров центрира от корнер и около точката на дузпата с плонж бразилецът Платини вкара нов гол за своя отбор.

След това развитие мачът изглеждаше приключил. Любо Пенев направи и трите си смени като постепенно вкара в игра Спас Делев, Тодор Тимонов и направилия дебют Николай Манчев на мястото на много активните Иван Стоянов, Маркиньос и Коста Янев. В Монтана също направиха и трите си смени, една от които бе тази на Стефан Харлов.

Същият футболист намали резултата в 87-ата минута, след като изпълни пряк свободен удар от 25 метра, а Караджов не се намеси убедително.

В последните минути Монтана натисна здраво съперника си и започна да играе "ва банк" под фанатичните викове на своите фенове. „Червените” видимо се притесниха и чистеха масово топката. Жълти картони само за две минути получиха и Иван Иванов, и Виктор Морозс.

Все пак те издържаха и след три тежки минути продължение реферът Стефан Спасов даде край на мача и ЦСКА взе шестата си победа от началото на сезона, с ккоето увеличи на 10 точки разликата с Левски, който има два мача по-малко – с Литекс и Черноморец.