3. ЦСКА най-накрая победи! Йовчев и Карачанаков носят скъпоценни точки за "червените" (СНИМКИ и ВИДЕО)

Момчетата на Стойчо Младенов разгромиха Миньор с 4:1, Станко Йовчев с дебютни две попадения

Отборът на ЦСКА постигна първата си победа в шампионата, надделявайки с 4:1 над Миньор в среща от 4-ия кръг. Перничани домакинстваха на Градския стадион в Своге поради наказание.

Милен Василев изведе „чуковете” напред в 15-ата минута, но Карачанаков изравни в 27-ата след перфектно изпълнен пряк свободен удар. С дебютните си две попадения за ЦСКА в 52-ата и 58-ата минута Станко Йовчев покачи на 3:1. Финалният акорд постави Карачанков, който се разписа за втори път в 72-ата минута.

Символичните домакините започнаха доста по-активно срещата и успяха да организират сериозен натиск в началните минути. Най-активни за перничани бяха Милен Василев, Том и Крум Бибишков, които непрестанно тормозеха отбраната на „червените”.

Столичани влязоха колебливо в мача. След освобождаването на Шеридън и контузията на Иван Бандаловски „армейците” излязоха в още по-експериментален състав със Станко Йовчев като титуляр, а подобно на мача с Локо Пловдив, Апостол Попов игра като десен бек.

„Жълто-черните” се възползваха по най-добрия начин от превъзходството си в 15-ата минута, когато след късо изпълнен корнер Милен Василев нахлу в наказателното поле на ЦСКА и със страхотен удар прати топката под гредата за 1:0.

В 25-ата минута Антон Карачанаков напомни за себе си с отлично изпълнен пряк свободен удар от около 25 метра, но съвсем малко не достигна на бившето „орле” да се разпише. Само две минути по-късно обаче младокът получи втори шанс да пробва мерника си от сходна позиция и този път не остави абсолютно никакви шансове на Боян Пейков.

Попадението успокои момчетата на Стойчо Младенов, които започнаха да разиграват по-самоуверено.

Така се стигна до началото на втората част, когато удари часът на Станко Йовчев. Юношата на ЦСКА изригна с две изключително важни попадения, които са и негови първи с червената фланелка.

В 52-ата минута младият нападетел засече от упор с глава центриране на Присо отдясно и изведе своя тим напред.

Шест минути по-късно Йовчев бе изведен от Нилсон в наказателното поле на Миньор и с удар от малък ъгъл направи резултата 3:1 за „армейците”.

Точка на спора сложи Карачанаков в 72-ата минута с изключително красиво попадение от границата на наказателното поле. Боян Пейков нямаше възможност да реагира, тъй като преди да влети в мрежата му, топката срещна лявата сглобка на вратата.

По тозин начин тимът на ЦСКА постигна първи успех и взе глътка въздух след като не бе усетил вкуса на победата в първите три кръга. "Червените" са временно на осма позиция в класирането с актив от 5 точки. Отборът на Миньор пък заема 13-о място с 2 пункта.