3. ЦСКА би Левски на „Герена“ (ВИДЕО)

ЦСКА би Левски на „Герена“ (ВИДЕО)

Юноша на „сините“ вкара единствения гол за „червените“

ЦСКА победи Левски на "Герена" с минималното 1:0 в мач от 9-ия кръг в Група “Б” на Югозападната Трета лига.

Вторите отбори на "сини" и "червени", водени съответно от Елин Топузаков и Стамен Белчев, предложиха много битка, а единственото попадение падна още в 17-ата минута и бе дело на Марк-Емилио Папазов.

Интересното е, че младокът е юноша на Левски, но преди 4 години премина в школата на ЦСКА. След почивката той удари и греда, а след успеха дубълът на „червените“ вече е 4-и в класирането с 11 точки, докато този на Левски е 9-и с 5 в своя актив.

През първото полувреме младите армейци бяха по-добрият отбор на терена като владееха повече топката и  контролираха двубоя. В 17-ата минута Марк-Емилио Папазов откри резултата, след като овладя пас от дълбочина, надбяга защитата на сините и хладнокръвно преодоля бившия страж на Фиорентина Иван Андонов, разписвайки се за 1:0. По този начин червените се оттеглиха на почивка с гол аванс.

През второто полувреме играта се водеше основно в центъра като имаше малко интересни ситуации пред двете врати. Най-чистото положение се откри пред голмайстора Папазов, като ситуацията бе идентична на тази при гола - крилото излезе сам срещу Андонов, но този път опита прехвърлящ удар, който кацна на напречната греда. По този начин момчетата на старши треньора Стамен Белчев заслужено победиха вечния си съперник от Левски с 1:0 като гост.

Левски II - ЦСКА II 0:1
0:1 Марк-Емилио Папазов (17)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски II: Иван Андонов, Денис Динев, Слави Чакъров, Никола Църовски, Атанас Килов, Антоан Стоянов, Мартин Тодорски, Калоян Стрински, Антон Иванов, Ивайло Марков, Борислав Рупанов;

ЦСКА II: Илия Шаламанов-Тренков, Александър Георгиев, Марк-Емилио Папазов, Илиян Антонов, Юлиан Илиев, Илиян Димитров, Алесандро Николов, Петко Панайотов, Браян Стефков, Росен Маринов и Мартин Сотиров.

Ще се справи ли Спартак (Вн) с Берое в efbet Лига

Спартак (Вн) се намира в много сложна ситуация след оттеглянето на благодетеля Павлин Николов, но първенството в efbet Лига не може да чака и поредният мач чука на вратата

Боримиров: В Левски винаги е имало напрежение

Изпълнителният директор на Левски заяви, че очаква победа в предстоящото дерби с ЦСКА