Тасевски и Ники Димитров носят комфортен аванс от 2:0 на Левски срещу Черноморец

След 45 минути игра "сините" водят на на ст. "Лазур" с голове на Тасевски и Сърмов.

Отборът на Левски води с 2:0 срещу Черноморец след едно полувреме игра в отложен мач от 3-ия кръг на „А” група, който се играе на ст. „Лазур” в Бургас. „Сините” показаха бърз футбол на скорост, който затрудняваше домакините, а особено активен по лявото крило е Николай Димитров. Халфът бе оставен резерва за „вечното дерби” с ЦСКА и изглежда пределно мотивиран да докаже, че това решение на треньора Велев е неправилно. Футболистите на Левски впечатляват с желанието си за игра, което не се забелязваше в предишните им мачове.
Двубоят започна с две положения за домакините, които опитваха да пресират Левски още в тяхната половина. В 10-ата минута се стигна и до най-добрия шанс за „акулите” да открият. Тогава Давид Бистрон направи сериозна грешка пред наказателното поле и последователно трима футболисти на Черноморец опитаха фронтални удари срещу Цветан Димитров, но защитата в синьо успя да ги блокира. Именно вратарят на Левски се наложи да спасява тима си в 12-ата минута, когато защитникът Стойчев бе изведен на удобна позиция на границата на наказателно поле, но ударът му бе париран с майсторски от Димитров. Неочаквано за никой на стадиона при първата си по-опасна атака Левски дръпна в резултата. Съдията Николай Йорданов отсъди пряк свободен удар на границата на наказателното поле и от него с мощен удар Дарко Тасевски откри в 15-ата минута. Две минути след това отбора на Велев нанесе своя втори решителен удар. Ники Димитров центрира отляво, защитниците на Черноморец изчистиха топката към Дарко Тасевски, който с отлично центриране намери Георги Сърмов в наказателното поле и той с глава удвои – 2:0.
До края на полувремето Левски опитваха атаки основно по крилата. Изключително активен бе Ники Димитров, който всяваше паника в защитата на домакините с всеки свой рейд. В 39-ата минута отново взаимодействие между Тасевски и Димитров изведе македонеца на стрелкова позиция, но шутът му бе спасен от Чворович. До края на полувремето да отбележи пропусна и Георги Иванов.