"Студентите" взеха глътка въздух срещу Монтана след три поредни загуби (видео и снимки)

Маркос Бонфим отбеляза единственото попадение за Академик при победата с 1:0 на стадион "Славия"

Отборът на Академик (София) победи Монтана с 1:0 в мач от 22-ия кръг на “А” група. Единственото попадение на стадион „Славия” в столичния квартал „Овча Купел” отбеляза Маркос Бонфим в 13-ата минута на срещата.

Домакините започнаха много активно първата част и можеха да поведат  в самото начало на двубоя, ако не бе пропускът на Енцо Малинди в 5-ата минута, който стреля силно от вратарското поле на монтанчани, но топката премина в страни от вратата.

В 13-ата минута обаче „студентите” ликуваха, след като Маркос Бонфим получи топката от капитана Юлиан Петков и премина като на парад през цялата защита на Монтана преди да се окаже очи в очи с вратаря Левашки и да го преодолее за 1:0.

Малко по-късно футболистите на Академик нацелиха напречната греда след удар на Михаил Петров от границата на наказателното поле, а пък акробатично изпълнение на Стойко Сакалиев, който бе намерен от Петков на границата на вратарското поле, премина над напречната греда.

Гостите отговориха с непростим пропуск на Луис Едуардо, който бе изведен от Димитър Илиев и от пет метра не можа да намери рамките на вратата на Академик, стреляйки силно над напречната греда.

Пет минути преди края на полувремето, нова страхотна възможност за Монтана бе пропиляна от Атанас Чепилов, чийто мощен удар от границата на наказателното поле профуча на сантиметри покрай дясната сглобка на вратата на Академик.

Така завърши първото полувреме след силни начални минути за домакините, след които последва изравняване на играта и няколко добри възможности за футболистите на Монтана, които при повече късмет можеха да изравнят резултата.

Второто полувреме започна подобно на първото с натиск на „студентите”, които можеха да удвоят преднината си, ако удар на Стойко Сакалиев не бе попаднал право в ръцете на Левашки.

Малко по-късно Ивайло Димитров в рамките на една минута отправи два последователни удара с глава към вратата на Монтана, но стражът на гостите се справи блестящо и предотврати опасностите.

Веднага след това в 62-ата минута последва най-сериозният пропуск за монтанчани. Резервата Христов излезе очи в очи със стража Стойчев и го преодоля, но след това се получи разбъркване, при което нито един футболист на Монтана не успя да нанесе удар в опразнената врата.

Гостите получиха още една отлична възможност да изравнят резултата, но ударът на Трифонов с глава две минути преди края на срещата премина покрай вратата на „студентите”.

Благодарение на тази победа отборът на Академик събра актив от 20 точки, които му отреждат 12-а позиция в класирането, на 3 пункта зад съперника си от днес Монтана, който е 11-и.