3. СТРАХОТЕН МАЧ! Лудогорец с драматично 3:2 над Черно море (ВИДЕО)

СТРАХОТЕН МАЧ! Лудогорец с драматично 3:2 над Черно море (ВИДЕО)

Десподов с хеттрик

Лудогорец успя да спечели с 3:2 домакинството си на Черно море в един от най-интересните сблъсъци от 23-ия кръг на efbet Лига. Двубоят в Разград беше повторен дебют за Ивайло Петев начело на шампионите, а Кирил Десподов собственоръчно изкова успеха с хеттрик.

Мачът на стадион „Хювефарма арена” започна в равностойно темпо, като футболистите на двата тима не предприемаха излишни рискове и играта се водеше предимно в центъра на терена. Резултатът в мача бе открит при първата опасност пред една от двете врати, а голът дойде след колективна грешка в отбраната на домакините от Лудогорец в 8-ата минута.

Цели четирима играчи на гостите от Варна успяха да разиграят свободно преди топката да стигне до Исмаил Иса в наказателното поле. Виктор Попов комбинира с Мазир Сула отдясно, а той от своя страна веднага намери Алекс Фернандес пред наказателното поле. Халфът видя, че Иса е абсолютно непокрит в пеналта и пусна пас към него, а Иса от своя страна овладя и с премерен удар в десния ъгъл на вратата откри резултата.В 20-ата минута обаче Десподов бе безпогрешен. Тодор Неделев намери Тиаго пред наказателното поле, който веднага отклони към Десподов надясно. Нападателят прескочи топката и залъга бранителя до себе си, а веднага след това стреля неспасяемо в десния крак за 1:1.

В 32-ата минута домакините бяха много близо до това да стигнат до пълен обрат на резултата. Пипа получи по дясното крило и напредна необезпокояван от никого преди да центрира в пеналта, където влезлият на скорост Доминик Янков стреля. Той обаче бе притиснат от бранител на Черно море и не успя да отправи точен удар.

Само две минути по-късно, гостите отново удариха. След атака през центъра и позната комбинация между Сула, Алекс Фернандес и Исмаил Иса, последният получи в наказателното поле и отново сам срещу Серджио Пад не сгреши – 2:1!

Втората част очаквано започна с натиск на домакините. Не бе изминала и минута след подновяването на играта, когато Лудогорец стигна до ъглов удар. След центрирането пред Дюлгеров, Живко Атанасов действа авторитетно и изчисти. В 50-ата минута Кирил Десподов имаше нов шанс да стреля към вратата на противника, но след рикошет в бранител, топката не затрудни стража на варненци. Минута по-късно Лудогорец пропусна великолепен шанс. Пипа отново се бе включил в предни позиции и центрира отлично от десния фланг. Педро Нареси нанесе мощен удар с глава, но Дюлгеров акробатично паси и предотврати сигурен гол.

Положенията пред вратата на гостите продължаваха да се редят едно след друго. Доминик Янков и Игор Тиаго също имаха своите шансове. Удар на халфа на домакините бе блокиран от защитник на Черно море, до като изстрел на Тиаго с глава след много добро центриране на Десподов, мина покрай вратата.

Реферът Георги Гинчев трябваше да вземе едно от най-важните си решения в мача в 75-ата минута. Васил Панайотов застъпи Спас Делев на границата на наказателното поле, а главният съдия отсъди нарушение и вдигна втори жълт картон на футболиста на гостите и посочи бялата точка. Кирил Десподов изпълни по перфектен начин наказателния удар и изравни резултата за втори път в мача.

Малко преди края на редовното време Иван Дюлгеров се сблъска тежко в наказателното поле и получи сериозно нараняване в главата, което доведе до принудителна смяна и това даде резултат в първата минута на продължението, когато Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар и изненадващо стреля в близкия ъгъл на врата, което хвана Георгиев неподготвен и топката влетя в мрежата.

Така Лудогорец поне временно намали изоставането си от ЦСКА на една точка преди дербито между "армейците" и ЦСКА 1948 по-късно днес.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 3:2

0:1 Исмаил Иса 8

1:1 Кирил Десподов 20

1:2 Исмаил Иса 34

2:2 Кирил Десподов 75-дузпа

3:2 Кирил Десподов 90+1

СЪСТАВИ:

Лудогорец: 1 Серджио Роб Падт, 2 Пипа, 3 Антон Недялков, 6 Якуб Пиотровски, 9 Игор Тиаго , 11 Кирил Десподов, 22  Франко Русо, 24 Оливие Вердон, 30 Педро Нареси , 64 Доминик Янков, 88 Тодор Неделев

Старши треньор: Ивайло Петев

Черно море: 25 Иван Дюлгеров, 3 Живко Атанасов, 4 Росен Стефанов, 2 Цветомир Панов, 6 Виктор Попов, 71 Васил Панайотов, 77 Стефан Велев, 8 Мазир Сула, 11 Алекс Насименто Фернандес, 19 Александър Василев, 86 Исмаил Иса