Столичният Локомотив извози „воеводите” към „Б” група и остана четвърти

Гостите бяха по-активният отбор на стадион „Хаджи Димитър” и заслужено победиха с 2:0

Столичният Локомотив запази заветната четвърта позиция във временното класиране,  след като спечели с 2:0 визитата си на опашкаря Сливен от 28-ия кръг на българската „А” футболна група, която Novsport.com предаде пряко посредством аудио-коментар от мястото на събитието.

Гостите бяха по-активният отбор на стадион „Хаджи Димитър” и още в 17-ата минута стражът на домакините Караманов предотврати сигурен гол, след като измъкна топката буквално от краката на нахлуващия Йорданов.

Само две минути по-късно Йорданов остана абсолютно сам срещу Карамнов, но стреля в ляво от вратата и пропиля изгодната възможност.

В 26-ата минута столичните „железничари” пропиляха нова изгодна възможност, след като този път Писаров остана сам срещу стражът на Сливен Караманов, но капитанът на домакините отново се справи с опасността.

Точно след изтичането на първия половин час игра Марчо Дафчев нацели гредата, а само минута по-късно се разписа с красив плонж и откри резултата.

Първата по-сериозна опасност пред вратата на гостите дойде чак в 44-ата минута, в която Идризов стреля технично, но стражът на гостите успя да се намеси.

Така Локомотив се оттегли на почивка с минимална преднина, а само 10 минути след подновяването на играта успя да стигне до втори гол и до голяма степен да предреши крайния изход на срещата.

Автор на попадението стана Владислав Романов, който изненада стража на домакините Караманов, който очакваше центриране, вместо удар във вратата му.

В 71-ата минута гостите бяха близо до трети гол, но Марчо Дафчев за втори път уцели гредата от пряк свободен удар и не успя да оформи класическа преднина в полза на своите.

След това „воеводите” се опитаха да осъществят натиск и да върнат поне едно попадение, но не успяха и така останаха само с математически шансове за оставане в групата, тъй като имат едва 19 точки от 27 изиграни мача.

Сливен - Локо Сф 0:2
0:1 Марчо Дафчев '31
0:2 Владислав Романов '55

Стартови състави:

Сливен: 12. Караманов (к), 27. Хашев, 3. Попов, 20. Цирков, 19. Стоев, 5. Идризов, 16. Стефанов, 10. Веселинов, 11. Марчев, 7. Бакалов, 8. Илич

Резерви: 1. Г. Георгиев, 6. Макенджиев, 4. Недялков, 22. Петров, 18. Ст. Георгиев, 9. Каранейчев, 17. Колев

Локо Сф: 84. Галев, 28. Атанасов, 33. Савич, 11. Добрев (к), 14. Лахчев, 8. Дяков, 18. Караджинов, 4. Писаров, 25. Йорданов, 10. Дафчев, 88. Романов

Резерви: 22. Пейков, 13. Димитров, 19. Върбанов, 37. Гаров, 77. Идриси, 9. Саидходжа, 15. Горанов