3. Стоилов и компания ни "поздравиха" за националния празник с 0:2 от Полша

Стоилов и компания ни "поздравиха" за националния празник с 0:2 от Полша

Българският национален отбор по футбол изигра слаб мач, в който защитата отново бе трагична

Българския национален отбор по футбол загуби първия си мач за 2010 г. Навръх националния празник 3-и март „трикольорите” ни зарадваха с 0:2 от Полша във Варшава в контролна среща.

Нашите изиграха едно много слабо първо полувреме и по-силно второ, но домакините се възползваха от две грешки в нашата защита и заслужено победиха.

Отбраната на тима отново се оказа „ахилесовата пета” в тима на Станимир Стоилов. Защитниците за пореден път не показаха синхрон, а Иван Иванов имаше основна заслуга за второто попадение на „дружина полска”.

Мачът започна с натиск за домакините. В студеното варшавско време 5000 зрители видяха силни минути на своя тим след първия съдийски сигнал. Поляците владееха постоянно топката и макар и без чисти голови възможности, диктуваха играта.

Първата възможност за гол обаче бе пред България. В 21-ата минута след центриране Бербатов бе близо до попадение.

В 41-ата минута поляците организираха много опасна атака на скорост и Иванков спаси страхотен удар под гредата на своята врата. Две минути след това домакините поведоха. Куба проби много добре в наказателното поле отдясно и стреля през краката на Минев в левия ъгъл на вратата – 1:0.

През втората част Стоилов започна с две смени. В игра на мястото на Сърмов и Ивелин Попов се появиха Велизар Димитров и Валери Божинов. В следващите десет минути българите играха най-добре. Първо Чавдар Янков стреля от границата на пеналта, а след това Божинов изпрати в аут удар от близко разстояние.

Затова пък, в 62-ата минута поляците вкараха още един гол. Изсипана топка в центъра бе избита от Иван Иванов в краката на противников футболист, който бързо намери Левандовски и последният разстреля Иванков със страховит удар.

До края на срещата Станимир Стоилов направи още няколко смени, но това по никакъв начин не промени облика на отбора. Единствената по-сериозна възможност бе в 71-ата минута, когато Божинов отправи удар, избит в корнер от вратаря на Манчестър Юнайтед.

Така нашите започнаха по негативен начин годината и въпросителните пред Станимир Стоилов остават много и прекалено неясни, след като тимът ни играе на приливи и отливи, а защитата е трагична.

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор