3. „Старата дама” напердаши момчетата на Стоичков (ВИДЕО)

„Старата дама” напердаши момчетата на Стоичков (ВИДЕО)

Ловчанлии играят близо половин час с човек по-малко в София

Отборът на Славия победи с 2:1 гостуващия Литекс в най-интересния мач от 22-ия кръг на „А” група „News7 футболно първенство.

„Белите” откриха резултата чрез Здравко Лазаров още в 7-ата минута, а в 19-ата бранителят на Литекс Васил Божиков си отбеляза куриозен автогол, с което преднината на столичани бе удвоена. В 26-ата минута Исмаил Иса намали на 2:1. Гостите останаха с човек по-малко в 66-ата минута, тъй като Емил Грозев получи червен картон.

Първата част на двубоя, игран в столичния квартал „Овча купел” бе изключително динамична и интересна. Домакините започнаха по-активно срещата и закономерно успяха първи да стигнат до гол.

В 7-ата минута след страхотно центриране на Димо Атанасов отляво, Здравко Лазаров засече от въздуха и от десетина метра не остави никакви шансове на Илко Пиргов.

Възпитаниците на Вили Вуцов продължиха да играят по-настървено и имаха възможност да отбележат нов гол след опасно центриране на Атанасов.

В 19-ата минута обаче защитникът на Литекс Васил Божиков си отбеляза красив, но куриозен автогол с глава след центриране на Здравко Лазаров отдясно.

Малко по-късно Радослав Василев можеше да реши мача с трети гол, но ударът му от малък ъгъл бе доста неточен.

Така се стигна до 26-ата минута, когато Исмаил Иса намали аванса на „белите”, след като бе изведен от Симеон Славчев очи в очи с Петков. Нападателят на Литекс преодоля стража на столичани, след което нямаше проблеми да отбележи в опразнената врата.

До почивката двата тима си размениха по едно положение, но Галин Иванов и Емил Грозев бяха неточни и не съумяха да променят резултата.

През втората част темпото на игра видимо спадна и положенията пред двете врати бяха доста по-редки.

В 66-ата минута младият защитник на Литекс Емил Грозев бе принуден да задържи с ръце откъсващия се сам срещу вратаря Радослав Димитров, за което получи директен червен картон, оставяйки своите съотборници с човек по-малко.

Домакините обаче не успяха да се възползват от численото си превъзходство. Ливраменто и резервата на „белите” Петър Димитров на няколко пъти имаха възможност да увеличат преднината на своя тим, но не сполучиха в опитите си да отбележат.

С тази победа отборът на Славия събира актив от 29 точки на осма позиция, докато Литекс е четвърти с 43.

Бруно Акрапович ще бъде новият наставник на „зелените“

Ивелин Попов намекна, че Станислав Шопов се завръща в Ботев (Пловдив)

Вижте какво написа Попето за халфа на ЦСКА

Повече от 14 000 зрители ще подкрепят националния отбор тази вечер

Повече от 14 000 билета са продадени до този момент за мача между България и Люксембург от Лигата на нациите

Пирин без двама в Берковица

Пирин Благоевград гостува на третодивизионния Ком Берковица в двубой от първия кръг на Sesame купа на България

Антон Велков с първа победа начело на Локомотив София

Това се случи с 3:2 при контролната среща със Септември София

Националите по футбол ще почетат Кирил Маричков и Атанас Драмов

Преди и по време на мача между България и Люксембург ще бъде отдадена почит на двама забележителни българи