3. СРАМ, ПОЗОР, МЪКА! Левски падна от Царско село насред Герена (СНИМКИ+ВИДЕО)

СРАМ, ПОЗОР, МЪКА! Левски падна от Царско село насред Герена (СНИМКИ+ВИДЕО)

Любо Пенев пак дойде и победи "сините" в дома им

Левски допусна втора загуба за сезона в третия си мач от efbet Лига и вгорчи още повече настроението на феновете си, след като отстъпи с 0:1 като домакин на Царско село.

"Сините" за пореден път не показаха качествена игра и поражението им изглежда логично наглед представянето им в днешния ден. Победното попадение отбеляза Божидар Васев минута преди почивката между двете полувремена.

В началните минути Левски опита да създаде напрежение пред вратата на Пласид, но головите ситуации липсваха. В 12-ата минута Паулиньо излезе на голова позиция директно срещу Пласид, но не намери точен завършек на атаката. Малко по-късно и Здравко Димитров стреля, но нацели тялото на Родригес.

Царско село отвърна с пряк свободен удар на Галчев, който завърши с нарушение срещу Атанасов в 19-ата минута. Малко по-късно Христов опита мерника си, но Атанасов беше на място и изчисти топката.

В 33-ата минута на двубоя Левски получи правото да изпълни пряк свободен удар, зад топката застана Старокин, но не сполучи при изпълнението. Две минути по-късно Пласид съумя да предвиди атаката на Левски и изпревари Робърта, който получи отличен пас в наказателното поле, а топката излезе в аут. Найджъл Робърта получи контузия и трябваше да напусне терена, а на негово място се появи Мартин Петков.

Царско село откри резултата с попадение на Васев, който засече центриране на Ивайло Марков отляво и наказа Михайлов, а всичко това във втората минута на добавеното време на първата част.

През втората част Левски опита да стигне до попадение, но след серия от корнери не сполучи да го стори в началните минути на второто полувреме. Царско село контраатакуваше опасно, но при една от изгодните ситуации в 73-ата минута топката не стигна до Брахими. Левски отвърна с точен удар към вратата на Пласид, но вратарят реагира и не позволи кълбото да влезе в мрежата му.

Левски продължи да търси всячески изравнителния гол и беше на сантиметри от него в 88-та минута. Тогава Димитров центрира от пряк-свободен удар, Даске стреля с глава и нацели левия страничен стълб, а при добавката Живко Атанасов разтресе напречната греда с удар от около 2 метра на празна врата.

Така "сините" останаха само с една точка от три кръга в efbet Лига и остават на 12-тото място в класирането, докато Царско село събра 7 точки и излезе временно на първото място.

Левски - Царско село 0:1
45+2 Васев 0:1

Стартови състави:

Левски: Михайлов, Атанасов, Димитров, Паулиньо, Стаматов, Даске, Спиерингс, Старокин, Юруков, Иванов, Робърта

Царско село: Пласид, Кавдански, Марков, Георгиев, Ната, Галчев, Васев, Даскалов, Родригез, Сисе, Христов

90 - Край на мача!

88 - Какви пропуски! Левски нацели на два пъти гредата на Царско село! Първо Даске стреля с глава в левия страничен стълб, а при добавката Живко Атанасов разтресе напречния стълб с удар от около два метра!

73 - Добра контраатака на Царско село, но топката не стига до Брахими

52 - Бърза контраатака на Левски изглеждаше, че ще затрудни защитата на гостите, но подаването на Петков не намери Паулино и Пласид се справи извън наказателното си поле