3. Спорна дузпа и червен картон помогнаха на Славия да бие Септември (ВИДЕО)

Спорна дузпа и червен картон помогнаха на Славия да бие Септември (ВИДЕО)

Димитър Васев изгонен за протест

Славия победи Септември (София) в мач от III кръг на Първа лига. „Белите” се наложиха с 2:0 като символични гости на новака в родния футболен елит. Това бе първи успех за тях през новия шампионат.

За успеха на водения от Златомир Загорчич тим допринесе и отсъдена в тяхна полза спорна дузпа през второто полувреме, след чието изпълнение Иван Минчев оформи крайното 2:0. За нарушението си за 11-метровия наказателен удар пък Александър Бранеков получи втори жълт и съответно червен картон. Самият фаул пък бе извършен около границата на наказателното поле и дори от телевизионните повторения не стана категорично ясно дали трябва да се отсъди дузпа, или свободен удар. По-скоро, обаче дузпа имаше. Според наставника на Септември Димитър Васев пък нарушението не е било вътре в наказателното поле, заради което бурно протестира. Поради тази причина той бе отстранен от резервната скамейка.

"Белите" поведоха в резултата още в 11-ата минута чрез Ивайло Димитров. Абуд Омар получи пас от Иван Минчев и изведе Димитров, който с левия крак не остави никакъв шанс за вратаря Валентин Галев, пращайки топката в мрежата.

Само седем минути след това капитанът на гостите Георги Петков получи разтежение и беше заменен принудително от Марио Кирев.

В 21-ата минута "белите" можеха да вкарат второ попадение в двубоя на стадион "Васил Левски". Първо Димитров и след това Георги Йомов в наказателното поле не се възползваха от груба грешка в защитата на Септември.

В 34-ата минута домакините можеха да изравнят, но ударът с глава на Крис Гади след центриране от фаул на Борис Галчев излезе на сантиметри в аут.

Решителният момент в срещата беше в 61-ата минута, когато Александър Бранеков фаулира Ивайло Димитров в наказателното поле. Защитникът на Септември беше отстранен от терена заради втори жълт картон, а Иван Минчев лесно реализира отсъдената дузпа за 0:2.

Пет минути преди края Йомов центрира към резервата Калоян Кръстев, който отблизо прати топката над вратата на Септември.

Състав на Септември: Валентин Галев, Богомил Дяков, Александър Бранеков, Петър Генчев, Румен Трифонов, Антъни Иванов, Борис Галчев, Владислав Романов, Даниел Георгиев (65-Траян Траянов), Крис Гади (83-Димитър Костадинов), Мартин Тошев (78-Ишмаул Байду)

Състав на Славия: Георги Петков (18-Марио Кирев), Емил Мартинов, Матеуш Биси, Стефан Велков, Михаил Венков, Стефан Велев, Славчо Шоколаров, Иван Минчев, Абуд Омар (51-Чигози Мба), Георги Йомов, Ивайло Димитров (77-Калян Кръстев)

Септември София - Славия 0:2 (0:1)

Голмайстори: 0:1 Ивайло Димитров 11, 0:2 Иван Минчев 62-дузпа

червен картон: Александър Бранеков 61 (Септември)

жълти картони: Румен Трифонов, Александър Бранеков - Септември, Матеуш Биси - Славия

главен съдия: Георги Давидов

стадион "Васил Левски"

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо