3. Спартак (Вн) и Левски не успяха да си отбележат гол след 45 минути игра

Спартак (Вн) и Левски не успяха да си отбележат гол след 45 минути игра

Гонзо и Виктор Генев със сериозни пропуски за "сините"

Отборите на Спартак (Вн) и Левски играят при 0-0 след едно полувреме игра в мач от 12-ия кръг на "А" група. През първата част "сините" от София имаха известен игрови превес, но чистите ситуации са привидно еднакво на брой. Най-доброто положение за домакините пропусна Велимир Иванович, останал сам срещу Димитров, а за Левски Георги Иванов и Виктор Генев не успяха да реализират.

Двубоят започна с натиск на Левски, които задържаха продължително топката, въпреки опитите на домакините да осъществят преса. В 16-ата минута Велимир Иванович пропусна най-доброто положение през първата част. След колективна грешка в защитата на „сините” той остана сам срещу вратаря Цветан Димитров, който плонжира в краката му и успя да избие топката. В 26-ата минута Ники Димитров центрира в наказателното поле, където вратарят Николов изпусна топката, но от ситуацията не успя да са възползва Георги Иванов, който стреля в аут.  Минута по-късно Давид Бистрон напусна терена поради контузия, а на негово място се появи Виктор Генев. Пет минути по-късно Лъчезар Балтанов опита удар от далечна дистанция, но Николов спаси. В 40-ата минута Тасевски центрира от корнер към Виктор Генев, който уцели греда.