3. Созопол сътвори сензацията за купата, отстранявайки Ботев (Пд), ЦСКА, Черно море и Литекс също са четвъртфиналисти

Вижте всичко по-интересно от мачовете във вторник

Купа на България, осминафинали, резултати:

СПАРТАК ПЛ - ЦСКА 0:2 - мачът по минути!

БЕРОЕ - БАНСКО

Жребият за четвъртфиналите ще се тегли следващия вторник (3 ноември).

18:19 Край и на последния мач от вторнишката програма! Литекс е четвъртфиналист след 4:2 над Дунав, като постигна победата през второто полувреме

18:17 Гол за Дунав! Йордан Димитров връща един гол - 2:4. Той бе намерен след корнер и с глава прати в мрежата

18:14 Четвърти гол за Литекс! Арсенио получи пред наказателното поле, измъкна се между двама, нахлу в пеналта, където финтира още един бранител и сви в обратния ъгъл за 4:1 в 89-ата минута

18:05 Ловеч, Раденцов отстъпва своето място на нападателя Димитров в състава на Дунав, чийто вратар преди малко предотврати четвърти гол за Литекс

18:03 Ловеч, В последните минути Дунав натисна, финален щурм на русенци

17:59 Ловеч, Юлиян Ненов от Дунав удря греда

17:56 Ловеч, Читаков заменя Чакъров в състава на Дунав (72')

17:55 Ловеч, Рохас заменя голмайстора Асприля в състава на Литекс

17:51 Ловеч, Втори гол на Георги Минчев и 3:1 за Литекс! Заслугата този път е на Арсенио, който финтира бранител отдясно в наказателното поле, центрира меко и Минчев заби с глава в 66-ата минута

17:50 Ловеч, Вратарят на Дунав с мъка спасява нисък шут на Асприля от наказателното поле, топката се търкулна по голлинията и излезе в корнер

17:48 ГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Асприля направи финт по дясното крило и центрира на близката греда, където Георги Минчев бе непокрит и засече отблизо в мрежата за 2:1 в 63-ата минута

17:46 Ловеч, Жълт картон за Георги Минчев от състава на Литекс за груб фаул

17:41 Ловеч, Георги Минчев заменя Йонсен в състава на Литекс

17:37 Ловеч, Раденцов стреля под гредата от далеч, Винисиус успява с една ръка да извади в корнер

17:30 - Ловеч, начало на втората част, няма промени в двата състава.

17:15 - Ловеч, край на първото полувреме. Литекс и Дунав (Русе) се оттеглят на почивка при резултат 1:1.

17:14 - Ловеч, една минута добавено време за първата част.

17:04 – Ловеч, Дунав изравнява резултата!!! Вратарят на Литекс успя да спаси изстрела от пряк-свободен удар, но топката попадна у Юлиян Ненов, който от малък ъгъл с мощен шут я прати в мрежата – 1:1.

17:02 – Ловеч, свободен удар за гостите от Русе точно пред границата на наказателното поле.

16:57 - Ловеч, домакините от Литекс откриват резултата! Асприля бе оставен непокрит в пеналта и топката стигна до него, след катo Aрсенио Нунеш я отклони с глава, а колумбиецът от ъгъла на вратарското поле я прати с външен фалц точно под горната греда - 1:0.

- 16:52 - Сопозол, Сензацията е факт - Созопол отстрани Ботев (Пловдив), след като победи "канарчетата" с 1:0, и отива на четвъртфинал!

- 16:50 - Ловеч, Удар с глава на Арсенио, но вратаря спаси.

16:46 - Ловеч, Опасен удар на Асприля, който овладя и навлезе в наказателното поле, но прати топката покрай лявата греда.

- 16:39 - Спозол, Милен Гамаков шутира силно от дистанция, но прати високо над напречната греда.

16:33 - Созопол, Опасен удар на Георгиев от Созопол! Той получи на удобна позиция и шутира, но топката рикошира в тялото на бранител и излезе в корнер.

16:30 - Начало на двубоя в Ловеч между Литекс и Дунав (Русе)

Състави:

Литекс: Баривиера, Попов, Елтон, Рафаел Перес, Недялков, Малинов, Бумал, Арсенио, Диого Виана, Асприля, Йонсен

Дунав Русе: Антонов, Петков, Ковачев, Милчев, Атанасов, Димов, Раденцов, Ненов, Колев, Чакъров, Будинов

- 16:20 - Чибамба се опита да се изпраси дузпа, като падна в наказателното поле след контакт със защитник, но съдията правилно не даде сигнал.

- 16:10 - Мустафа Мустафа стреля по посока вратата, пазена от Виктор Голас, но стражът изби в ъглов удар.

- 16:06 - Опасен удар с глава на Хашев, но топката мина покрай гредата.

- 16:01 - Започна втората част в Созопол. Без промени в съставите.

- 15:47 - Край на първата част край морето. Сензацията до момента е, че Созопол води на Ботев. Манев отбеляза единственото попадение до момента.

- 15:30 - Ботев така и не успява да създаде сериозни положения.

- 15:20 - Край на мача - ЦСКА печели в Плевен. Армейците се класират за четвъртфиналите на Купата на България.

- 15:20 - Край на мача в Коматево. Черно море продължава напред.

- 15:15 -  Мирослав Радев пропуска от отлична възможност да направи 2:0 за Созопол!

- 15:09 - Мартин Костадинов с глава отново е точен за моряците.

Втори гол на Преслав Йорданов! Самир Аясс го намери в наказателното поле и Йорданов намери долния ъгъл на Орлинов за 2:0.

- 15:05 - Сериозен пропуск на Самир Аясс.

- 15:05 - Емануил Манев от границата на наказателното поле бележи в полза на Созопол! Груба, колективна грешка в отбраната на гостите. Повече от интригуващо начало на битката край морето.

- 15:01 - Започна двубоят Созопол - Ботев Пловдив! Общо 500 фена на "Созопол арена". 50 от тях са пловдивчани.

- 14:55 - Греда за ЦСКА!

14:54 - Николай Ботев влиза за Спартак - Богомил Христов напуска терена.

14:52 - Момчил Цветанов напуска, а Виктор Райчев го заменя до края на битката.

14:40 - Много добра атака на Спартак! След центриране, топката попадна в Цветомир Тодоров, който шутира силно, но прати право в тялото на Чорбаджийски.

14:39 - Валентин Йосков с първи гол за Черно море. Райков отново направи асистенция. Той центрира от корнер и младокът реализира за 4:0.

- Ставров спира мача заради пусната димка на терена.

- 14:32  - Симеон Райков отново бележи! Той бе изведен сам срещу Малинов и нямаше проблеми да реализира.

- Начало на полувремето в Коматево.

- Начало на полувремето в Плевен.

- Край на полувремето и в Коматево.

- Край на полувремето в Плевен.

- 14:15 - 0:2! Черно море решава всичко. Голмайсторът на първото попадение Симеон Райков центрира към Варея, който с глава реализира.

- 14:12 - Най-доброто положение за Спартак. Господинов изби удар на Христов.

- 14:11 - Николай Цветков прати топката във вратата на Спартак, но попадението не бе зачетено, защото съдията отсъди нарушение на Цветков срещу Станислав Георгиев.

- 14:10 - Господинов парира опасен удар пред вратата си.

- 14:10 - Симеон Райков бележи за Черно море с удар от над 25 метра.

13:55 - 0:1 - Преслав Йорданов бележи за ЦСКА в 24-ата минута след центриране на Динчев.

13:44 Пловдив, ГРЕДА на Черно море! Шут на Бургхард се отбива в напречната греда

13:43 Плевен, Преслав Йорданов засича центриране на Момчил Цветанов във вратарското поле, но праща в аут от непосредствена близост. Най-чистото положение в мача досега

13:42 Пловдив, Черно море владее повече топката, като засега не е създал опасно положение. Симеон Райков имаше една възможност, но не се ориентира добре в 3-ата минута

13:30 Плевен, Пловдив, Начало на срещите Спартак (Пл) - ЦСКА и Вихър (Строево) - Черно море

13:30 Плевен, Не повече от 5000 са зрителите на стадион "Плевен". Феновете на ЦСКА са изпълнили сектора за гости

13:24 Плевен, Осемдесет стюарди ще се грижат за сигурността на феновете по време на мача между Спартак и ЦСКА, присъединявайки се към полицията

13:05 Стартовите състави на Вихър (Строево) и Черно море:

ВИХЪР: Малинов, Атанасов, Йорджев, Христов, Дочев, Доков, Фатов (к), Йончев, Урумов, Хасан, Костадинов

Старши треньор: Костадин Апостолов

ЧЕРНО МОРЕ: Чанович, Траян Траянов, Жиньо, Педро Еуженио, Бургхардт, Станчев, Георгиев (к), Васев, Вареа, Райков, Йосков

Резерви: Николов, Расим, Неделчев, Костадинов, Курьор

Старши треньор: Никола Спасов

12:57 Съставите на Спартак Плевен и ЦСКА:

СПАРТАК ПЛ: 94 Пламен Орлинов, 2 Пламен Тенев, 3 Станислав Георгиев, 5 Кристиян Григоров, 11 Христо Кирев, 15 Тихомир Тодоров, 17 Антони Иванов, 6 Цветомир Тодоров, 8 Богомил Христов, 10 Васил Шопов-кап. 9 Стефан Христов

Резерви: 1 Димитър Пантев, 4 Георги Пейчев, 13 Жюлиен Бенков, 18 Николай Ботев, 16 Иван Дянков, 14 Преслав Антонов, 12 Живко Господинов

Старши треньор - Роберт Петров.

ЦСКА: 1 Анатоли Господинов, 3 Кирил Динчев, 4 Божидар Чорбаджийски, 6 Александър Бранеков, 8 Борис Галчев-кап,, 77 Момчил Цветанов, 13 Йордан Йорданов, 14 Самир Аясс, 17 Милен Кикарин, 9 Преслав Йорданов, 22 Николай Цветков

Резерви: 12 Стоян Колев, 5 Иво Иванов, 16 Петър Витанов, 23 Владислав Узунов, 24 Костадин Хазуров, 11 Павел Головодов, 21 Виктор Райчев

Старши треньор - Христо Янев

Днес се играят първите осминафинали в турнира за Купата на България. Може би най-сериозен интерес предизвиква мачът на третодивизионния ЦСКА, който според мнозина е като професионален отбор, срещу втородивизионния Спартак Плевен. Двубоят е от 13:30 ч на стадион „Плевен”.

Спартак (Плевен), заемащ 12-ото място в „Б” група, елиминира Славия в първия кръг. Плевенчани посрещнаха „червените” в същата фаза през сезон 2011/12, като тогава ЦСКА спечели с 3:0 пред 12 000 зрители с голове на Галчев, Крачунов и Костадин Стоянов (галерия от онзи двубой тук).

Четвъртодивизионният Вихър (Строево), който се състезава в ОФК Пловдив, посреща по същото време на базата на Ботев (Пловдив) в кв. „Коматево” носителя на трофея Черно море.

От 15:00 ч втородивизионният Созопол, справил се след дузпи с Етър (Велико Търново), приема Ботев (Пловдив) на стадиона-бижу в морския град, а от 16:30 ч третият в „А” група Литекс е домакин на амбицирания тим на Дунав (Русе), преследващ промоция в елита.

Победителите в този етап се излъчват чрез отстраняване в една среща. При равенство в редовното време, се играят две продължения от по 15 минути, а при продължаващо равенство и след края на продълженията, се изпълняват дузпи.

Novsport.com ще проследи на живо всички мачове във вторник, като ще отбелязва по-интересните моменти! Ще обърнем по-специално внимание на мача Спартак (Плевен) - ЦСКА, който може да проследите ТУК