3. Сливен разпиля изстрадалите канарчета и записа първа победа за сезона

Сливен разпиля изстрадалите канарчета и записа първа победа за сезона

Тимът на Ботев претърпя поредния си погром през новия сезон, след като изгуби с категоричното 0:3 като гост на Сливен в мач от 4-ия кръг на „А” група. Домакините от своя страна, успяха да запишат първата си победа от началото на първенството, като головете отбелязаха Деян Христов в 4-ата минута, Антон Вергилов от тима на Ботев в 17-ата минута и Илия Илиев в 23-ата минута.

Срещата, която се игра на стадион „Хаджи Димитър” започна вихрено за тима от Сливен, който не срещна никакви затруднения срещу младите и неопитни „канарчета”. Резултатът бе открит още в 4-ата минута, след като Христов получи хубав пас от Тонев и изпрати топката в мрежата за 1:0.

В 10-ата минута гостите имаха възможност да притеснят своя противник, след като Филипов центрира от корнер, Кабу успя да засече топката, но вместо да отправи точен изстрел, изпрати топката в тъч. Четири минути по-късно „канарчетата” пропиляха първия си по-сериозен шанс да отбележат попадение във вратата на Сливен, след като Йорданов центрира в наказателното поле на гостите, Кабу отправи изстрел към долния ляв ъгъл, но вратарят Денчев се намеси авторитетно.

В 17-ата гостите от Пловдив сами утежниха своето положение, след злополучен автогол на Вергилов, който вместо да изчисти центрираната от Христов топка, я изпрати във вратата на собствения си отбор.

Облаците над Ботев се сгъстиха и третият гол също не закъсня. В 23-ата минута, Илиев отправи премерен изстрел от пряк свободен удар, прехвърли построената стена и направи резултата класически.

В 38-ата минута играчите на Ботев успяха да създадат втората реална опасност пред вратата на Сливен. След отлично центриране на Витанов, топката попадна в Кабу, който засече с глава, но изпрати коженото кълбо на десетина сантиметра от горния десен ъгъл на Денчев.

До края на първото полувреме до ново попадение не се стигна и домакините се оттеглиха на почивка с преднина от три гола.

Второто полувреме започна значително по-лежерно за тима на Сливен, който през втората част демонстрира по-пестелива игра и показа, че резултатът 3:0 напълно го задоволява.

В 48-ата минута Кабу се опита да засече топката след центриране в наказателното поле на Сливен, след което и Вергилов оправи удар към вратата, но не успя да уцели рамките на вратата.

В 62-ата минута остана непокрит в наказателното поле на домакините и стреля, но вратарят плонжира и улови. Две минути по-късно отново Кочев обстрелва фронтално вратата на Сливен от около 23 метра, но топката профуча покрай десния страничен стълб и излезе в аут.

В 65-ата минута тимът на Сливен пропусна най-чистата си възможност да добави четвърти гол във вратата на Ботев, след като топката попадна в Миндев, който от линията на наказателното поле не успя да се разпише.

Христов също пропусна чудесна възможност да забие нов пирон в ковчега на Ботев, след като в 73-ата минута, останал очи в очи с вратаря, стреля от около 10 метра, но Велинов успя да избие топката.

В последните минути двата отбора просто доиграваха срещата, без да си дават много зор. Така тимът на Сливен записа първи успех за сезона, побеждавайки с класическото 3:0 изстрадалия Ботев.