Сливен пропусна златен шанс да изплува от „зоната на здрача” срещу 10 от Черноморец (видео)

„Воеводите” и „акулите” завършиха при нулево равенство на „Хаджи Димитър”, Зайц изгонен в 22-ата минута

Отборът на Сливен пропусна страхотна възможност да излезе от зоната на изпадащите, след като завърши наравно 0:0 с тима на Черноморец (Бургас) в мач от 21-ия кръг на родната „А” група. Срещата се игра на стадион „Хаджи Димитър”, а гостите играха с човек по-малко 70 минути, след като Зайц получи директен червен картон в 22-ата за удар с лакът срещу Веселинов.

Двубоят започна с леко предимство на домакините, което обаче се изразяваше в териториален превес, а не в чисти голови ситуации пред противниковата врата. Марчев пък отправи първия изстрел в мача, но той не намери рамката на Стоян Колев.

Така се стигна до 22-ата минута, когато нервите на Зайц не издържаха и той удари с лакът свой съперник, за което главният рефер Георги Кабаков му показа директен червен картон.

Останали с човек по-малко, гостите се групираха плътно в своята половина, чакайки възможностите си на контраатака. Най-чистото положение за тях през първата част дойде след центриране от фаул на Паланков, след който кълбото се плъзна по гърба на защитник на Сливен и премина много близо до вратата на Караманов.

От своя страна домакините постепенно затягаха обръча пред противниковото наказателно поле, но така и не успяваха да стигнат до чиста головия ситуация пред Колев. Към края на първата част Марчев и Илич опитаха късмета си от дистанция, ала и двамата не намериха очертанията на вратата на бургазлии.

До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с очакван натиск на Сливен и в 51-ата минута, след хубава контраатака, Марчев стреля от границата на пеналта, но изстрелът му бе неточен и кълбото премина много близо до гредата „акулите”.

Последваха няколко смени в двата тима, които убиха ритъма на домакините и в 67-ата минута Черноморец пропусна златна възможност за откриване на резултата, след като Старокин центрира в наказателното поле, където непокритият Тошев засече с глава, ала Караманов спаси.

В последните 10 минути „воеводите” отново вдигнаха оборотите, като създадоха някои много опасни възможности пред стража на бургазлии. Първо Цирков бе оставен непокрит на далечната греда при един корнер, но бранителят с глава не успя да намери очертанията на вратата на Черноморец.

Последваха пропуски на Марчев и Веселинов, но гол до края не падна и така Сливен и Черноморец завършиха наравно 0:0.