3. Сливен победи с 2:1 като гост Локо (Пловдив) в скандален мач

Сливен победи с 2:1 като гост Локо (Пловдив) в скандален мач

Сливен надигра с 2:1 като гост Локомотив (Пловдив) в скандален двубой на стадиона в парк Лаута.

След бързи два гола в началото, гостите запазиха преднината си до края на срещата, въпреки че срещата бе много изнервена. Причината бе, че играчите на Сливен бавеха постоянно играта през второто полувреме, а домакините се изнервиха от това и скочиха на рефера Ивайло Стоянов, който според тях открито е подкрепял Сливен. Освен това те имаха и претенции за дузпа в края на мача, която не бе отсъдена.

Още във 2-ата минута Сливен поведе. След удар на Илия Илиев топката се удари в Сечков и попадна в Деян Христов, който се обърна от малкото наказателно поле и вкара за 1:0.

Пет минути след това Деян Христов отново наказа гостите. След центриране в пеналта, при което централните защитници бяха заспали, нападателят с глава вкара втория си гол.

В 35-ата минута домакините намалиха. Бразилецът Рафаел стреля по диагонал от 22 метра и с външен фалц топката се отправи към близкия ъгъл на вратата. Стражът на Сливен Георгиев обаче бе тръгнал да покрива далечния ъгъл и също се изненада от летежа на топката, която влезе във вратата.

Така завърши първата част.

През второто полувреме мачът се изостри неимоверно. Локомотив натисна съперника си. в 9-ата минута Христиан Попов стреля от фаул, но встрани от вратата. Малко по-късно Мартин Сечков стреля с глава и бе близо до гола.

В 62-ата минута Цветомир Валериев от гостите получи добър пас от Илия Илиев и стреля от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от дясната греда.

След това двубоят мина в съвсем друга линия. Носилката постоянно сновеше за паднали играчи на Сливен, което изнерви всички на стадиона. Реферът не реагира на това и публиката започна да търси отговорност от него.

В 84-ата минута Красен Трифонов бе повален в наказателното поле от Киков, но реферът не отсъди дузпа. В 88-ата минута Георги Данов плонжира след центриране и уцели горната греда.

В края Ивайло Стоянов даде шест минути продължение, но в него Сливен за малко да вкара трети гол, след като Въндев излезе само срещу Акалски, но не успя да го излъже.

Така Сливен записа първа победа след шест поредни загуби, а Локо (Пловдив) не успя да продължи победната си серия след спечелването на трите точки в Монтана миналия кръг.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо